• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

12 Dev Adam'ın Rakibi Fransa

jeriko

Özel Üye
Özel üye

2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nın C Grubu'nu namağlup lider olarak tamamlayan A Milli Takımımız, Eleme Turu'nda D Grubu dördüncüsü Fransa ile eşleşti. Türkiye-Fransa maçı 5 Eylül Pazar günü saat 21:00'da İstanbul'daki Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak.


A Milli Takımımızın, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası Eleme Turu'ndaki rakibi Fransa oldu. Ay-Yıldızlılarımız, Fransa ile 5 Eylül Pazar günü saat 21:00’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda çeyrek finale çıkma mücadelesi verecek.

Millilerimiz, şampiyonanın ilk turunda C Grubu’nda yer almış ve Ankara Spor Salonu’nda oynadığı Fildişi Sahili, Rusya, Yunanistan, Porto Riko ve Çin karşılaşmalarının hepsini kazanmıştı. 5 maçından da galibiyetle ayrılan ve C Grubu’nu yenilgisiz lider olarak tamamlayan 12 Dev Adam, D Grubu’nun dördüncüsü Fransa ile eşleşti.

D Grubu’nda İspanya, Lübnan ve Kanada'yı mağlup eden; Litvanya ve Yeni Zelanda'ya ise yenilen Fransa, üç galibiyet ve iki mağlubiyetle dördüncü oldu. Üçüncü olmak için grubun son maçında Fransa'yı 12 sayı farkla yenmesi gereken Yeni Zelanda bitime 6 saniye kala bulduğu üçlük isabetiyle bunu başarınca Fransa, A Milli Takımımız ile eşleşti.
 

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Üçüncü olmak için grubun son maçında Fransa'yı 12 sayı farkla yenmesi gereken Yeni Zelanda bitime 6 saniye kala bulduğu üçlük isabetiyle bunu başarınca Fransa, A Milli Takımımız ile eşleşti.

Ama keşke rakibimiz Yei Zelanda olsaydı.:)
 
Top