• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

"170 PKK'lı Terörist Teslim Oldu"

Papatya

I always believe in miracles...
V.I.P


Bakan Şahin, Pkk terör örgütüne yardım eden ülkelerin listesini açıkladı ve 170 teröristin de 2012 yılı içinde güvenlik güçlerine teslim olduğunu belirtti.

Terörle mücadele konusunda açıklamalar yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin , terör örgütü Pkk 'ya destek veren ülkeleri açıkladı. Bakan Şahin, İran ve Ermenistan gibi devletlerin yaralı Pkk'lıları hastanelerinde tedavi ettirdiğini bildiklerini söyledi.

İşte İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in açıklamaları:

"Türkiye'nin terörle mücadelesi görünürde terör örgütüyle ve örgütleriyel mücadele şeklindedir ama terör örgütünün kaynağını başta komşu ülkeler olmak üzere Türkiye'ye karşı hasmane tutum izleyen ülkeler oluşturmaktadır. Halkına zulmeden Suriye , Türkiye'nin mazlumun yanında yer alması nedeniyle Türkiye'ye karşı hasmane bir tutum ortaya koymuştur. Dolayısıyla terör örgütü Suriye'den destek alır bir konuma gelmiştir. Suriye terör örgütüne imkan sağlamıştır.

"AĞRI'DAKİ Pkk, ERMENİSTAN'DA TEDAVİ OLUYOR"

Kuzey Irak zaten bilindiği üzere terör örgütünün lojistik destek üssüdür. Eğitim merkezidir. İran da Suriye'deki siyasi ilişkilerine ve Türkiye ile ilişkilerine bağlı olarak terör örgütüne yardım konusunda, en azından terör örgütünün faaliyetlerine göz yumma konusunda terör örgütünü destekler konumdadır. Terör örgütüne destek verdiğini bildiğimiz ülkelerden birisi de Ermenistan'dır. Erzurum, Ağrı'daki militanlar Ermenistan'daki hastanelerde tedavi olmaktadır."

PKK'DAN BÜYÜK KOPUŞ

TRT Haber'in sorularını yanıtlayan Bakan Şahin, 2011 yılında 70 teröristin kendiliğinde güvenlik güçlerine teslim olduğunu 2012 yılında bu sayının 170'e çıktığını söyledi.

Bakan Şahin özellikle son bir yılda terör örgütünde büyük bir kopuş yaşandığını ve bunun terör örgütünden kaçanların sayısından da belli olduğunu ifade etti. İçişleri Bakan İdris Naim Şahin, Pkk'dan kaçanların daha çok Kuzey Irak'tan gelip güvenlik güçlerine teslim olanlardan oluştuğunu ama yurt içinden de teslim olan Pkk'lı sayısında bir artış olduğunu kaydetti.

 
Top