• Arkadaşlar, bu sıralar imgur üzerinden gösterilen resimlerle ilgili proxy sorunu var sunucu kaynaklı.. Sorunun çözümünü arıyoruz geçici bir sorun olduğunu varsayıyorum....

2007 Eurovision Şarkı Yarışması

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
2007 Eurovision Şarkı Yarışması

52. Eurovision Şarkı Yarışması, 2007 yılında Finlandiya-Helsinki'deki Hartwall Areena'da 10 Mayıs (yarı final için) ve 12 Mayıs (final için) tarihlerinde yapıldı.Yarışmayı Sırbistan adına yarışmada yarışan Marija Šerifović, Molitva isimli şarkısıyla kazanmıştır. Yarışmaya Gürcistan , Çek Cumhuriyeti ilk kez katıldı. Sırbistan ve Karadağ ise ilk kez ayrı birer ülke olarak katıldı. Yarışmanın evsahibi yayıncısı Yleisradio'dur.
Katılımcı sayısı 40'ı aşarak yarışma tarihinde bir rekor oldu. Türkiye 2006 yılında Sibel Tüzün'le aldığı 11. lik sonucu yarı finalde yarışıp finale çıkma çabasını gösterdi ve 10 Mayıs 2007'de yapılan yarı finalde de Kenan Doğulu'nun şarkısı Shake It Up Şekerim finale çıkmaya hak kazandı. Shake It Up Şekerim'in isminin finale geçenler listesinde 9. okunması büyük heyecan yarattı. Türkiye şölen sonunda yapılan puanlamada 4. oldu.
 

Top