• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

2015 Güncel DNS adresleri

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu DNS ler deneyerek istediğiniz sitelere girebilirsiniz. İşletim sistemine göre DNS değiştirme yöntemleri forumumuzda mevcut.

SERVİS SAĞLAYICITERCİH EDİLEN DNS SUNUCUSUDİĞER DNS SUNUCUSU
Google DNS8.8.8.88.8.4.4
Yandex DNS77.88.8.877.88.8.1
OpenDNS208.67.222.222208.67.220.220
Level3209.244.0.3209.244.0.4
Securly184.169.143.224184.169.161.155
Comodo Secure DNS8.26.56.268.20.247.20
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kullanmak isteyenler için alternatif birkaç DNS adresi daha...

Twitter ve Youtube için DNS - 1 (Önerilen DNS 1. Şuanda en sorunsuz çalışan DNS sunuculardır)
195.46.39.39
195.46.39.40

Twitter ve Youtube için DNS - 2 (Önerilen DNS 2) - Yandex DNS
77.88.8.8
77.88.8.1

Twitter ve Youtube için DNS - 3
4.2.2.1
4.2.2.2


Yandex DNS sunucuları
Yandex Temel (içerik filtrelemesi yok, filtresiz)
Yandex Temel DNS sunucularında herhangi bir filte uygulanmaz böylelikle dilediğiniz siteye girebilirsiniz.
77.88.8.8
77.88.8.1

Yandex Virüs korumalı DNS sunucuları
Yandex virüs korumalı DNS sunucu zararlı içerik barındıran, virüs gibi sitelere erişiminize engel olur.
77.88.8.88
77.88.8.2

Yandex Aile DNS - Müstencen içerik korumalı DNS
Bu DNS sunucuları kullandınığınızda yetişkin siteleri, erotik, porno sitelere girişinize izin verilmez.
77.88.8.7
77.88.8.3


Google Public DNS sunucuları IP listesi: (DNS zehirlemesi sebebi ile verim alınamamaktadır. Kullanmanız önerilmez.)
En popüler DNS sunucusudur. 2009'dan beri hizmet vermektedir ve herkese açıktır
8.8.8.8
8.8.4.4

OpenDNS
En eski DNS sunuculardan biridir. Hergün milyonlarca sorguya cevap verir. Open DNS IP adresleri
208.67.222.222
208.67.220.220

Norton DNS ( Ev Kullanıcıları için)
Symantec güvenlik şirketi 2010 yılından beri kullanıcılarına güvenli DNS hizmeti vermektedir. Güvenlik sebebi ile içerik filtrelemesi uygulamaktadır.
98.153.192.50
198.153.194.50

Comodo Secure DNS
Comodo antivirüs ve güvenlik duvarı gibi güvenlik yazılımları üreten bir şirkettir. Kendisine ait açık DNS sunucuları mevcuttur.
8.26.56.26
8.20.247.20.

DNS Advantage
Neustar adlı şirkete ait DNS hizmeti
156.154.70.1
156.154.71.1
 
Top