• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

6 yeni film vizyonda

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Bu hafta 3'ü yerli 6 yeni film vizyona giriyor.Operasyon Argo


Yönetmen koltuğuna Chris Terrio'nun oturduğu “Operasyon Argo” dram-gerilim türündeki haftanın yabancı filmi.

Filmin çekimleri Los Angeles, Washington D.C. ve Istanbul’da gerçekleşti.

Ben Afleck, Bryan Cranston, John Goodman'in başrolleri paylaştığı film, 1979 yılında İran devriminin en yoğun günlerinde, Tahran'daki Amerikan Büyükelçilik binasında 52 Amerikalı'nın rehin alınması, kaçmayı başaran 6 ABD vatandaşının Kanada Büyükelçiliği'ne sığınması ve CIA uzmanı Tony Mendez'in onları kurtarma planınını konu ediniyor.

Simurg


Yönetmen Ruhi Karadağ'ın “cezaevi ve açlık grevlerini” işlediği belgesel-dram türündeki filmi “Simurg”, gösterime girecek.

F tipi cezaevlerini protesto etmek amacıyla ölüm orucuna başlayan 6 kişinin yaşadıklarını konu edinen filmde, açlık grevlerine katılmış Ali Ekber Akkaya, Çiğdem Kazan, Refik Ünal, Hüseyin Muharrem Gündüz, Delil İldan ve Cafer Gürbüz rol alıyor.

Van Gölü Canavarı


Depremde ailesini kaybetmiş olan Behçet, arkadaşlarıyla İstanbul’a gitmeye karar verir. Yolda ailesinin öldüğü yeri görünce dayanamaz, otobüsten inerler ve Van Gölü sahiline gelirler. “Van Gölü’nde canavar ya gerçekten varsa” derler ve bir çay ocağı açmaya karar verirler. Canavar yalanı şehre yayılınca halk ve basın göl kenarına akın eder. Canavar aslında depremdir.

Havana'da 7 Gün


Benicio del Toro, Pablo Trapero, Julio Medem, Elia Suleiman, Gaspar Noé, Juan Carlos Tabio ile Laurent Cantet’in yönettiği ve Josh Hutcherson, Vladimir Cruz, Emir Kusturica ile Alexander Abreu’nun oynadığı Havana’da 7 Gün (7 Days in Havana), 7 günde geçen 7 hikâye.7 yönetmenden tek bir kent: Havana! Haftanın günleri ilerlerken, farklı karakterlerin gündelik ve olağandışı hayatları gözler önüne seriliyor.


Görünmeyenler


Melikşah Altuntaş’ın yönettiği Görünmeyenler'de Nihan Okutucu, Duru Ok, Deniz Özmen ile Enes Atış rol alıyor. Selin, Onur ve 6 yaşındaki kızları Merve yeni taşındıkları evde çok mutludur. Fakat bir süre sonra bir dizi garip olaylar yaşamaya başlarlar. Küçük kızları Merve’nin vücudunda gördükleri morluklar onların iyiden iyiye telâşlanmalarına neden olur. Evdeki bakıcıdan şüphelenen Selin ve Onur, önlem olarak eve güvenlik kameraları kurmaya karar verirler. Onur’un iş seyahatine çıkmasıyla birlikte Selin ve Merve evde “görünmeyenlerle” karşı karşıya kalacaktır.


Evrenin Askerleri: İntikam Günü


3 boyutlu olarak çekilen filmin yönetmenliğini John Hyams üstlendi. Roland Emmerich'in 1992'de başlattığı Evrenin Askerleri serisinin son versiyonu olan “İntikam Günü”, uzun zaman önce uyutulan ve genetik müdahalelerle birer ölüm makinesine dönüştürülen iki askerin aksiyon dolu hikayesini anlatıyor.
 
Top