• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Aralık Ayı Astroloji Analizi

Papatya

Umudum...
V.I.P


AŞK VE İLİŞKİLER

16 Aralık saat 06:38 olana dek Akrep burcunda seyrini sürdürecek Venüsü, önce astrolojik genel ifadesi çerçevesinde ele alacağım. Yorumun ikinci paragrafında, bu yıl ki geçişin öneminden bahsedeceğim. Venüs Akrep burcunda kişinin çıkarlarını ön plana aldığı, ilişkilerinde hırslandığı ve her türlü ilişkisinde elde etmeye dönük alışverişte bulunduğu zaman dilimidir. Artık sevginin ifadesi sertleşmiştir, restleşmeye dönüktür. Kişi bu dönemde tutkularının esiridir. Kaybetmemek için her şeyi yapmaya hazırdır. Eğer mali, iş ve ilişkisinde kendini rahat hissetmiyorsa sertleşir. Elde edebilmek veya elinde tutmak istediğini sıkıca kavrar ve gerekiyorsa kendine bile eziyet etmekten çekinmez. Cinsellik bir hayli ön plandadır. Hatta ayrılmak istemeyen Koçların, genel olarak partnerlerini elde tutabilmek için başvurdukları bir etkileme aracı haline gelir veya partneriniz cinsel gücünü kullanarak sizi elinde tutmaya çalışabilir. Mali konularda da durum bu yöndedir. Kişi çıkarlarını gözetir veya çıkarına uygun ilişkilerde bulunmaya çalışır. Boşanma davalarında, miras ve hisseli paraların taksiminde, dışarıdan elde edilen gelirler hususunda eğer bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, ne olursa olsun öcünüzü almaya kalkabilirsiniz. Hatta bunun için ne gerekiyorsa yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim Venüsün bu yıl ki geçişinin önemine. Öncelikle şunu söylemeliyim ki ilişkinizin mutlaka derinlikli bir şekilde gözden geçirilmesinde fayda var. Çünkü sizi bir arada tutan veya yine birbirinizden koparan en önemli sebep, aranızdaki bağımlılık olur ki, bu bağımlılık bazen sadece bir tek nedenin sizi bir arada tuttuğunu gösterir. Böyle bir ilişki sağlıklı olmaz. Ayrılmak, barışmak gibi durumlar sıkça yaşanır ve kangren bir ilişki haline gelir. Ben derim ki, lütfen şöyle bir oturup düşününüz. Önce kendinize ve sonra hayata karşı sorumluluklarınız olduğunu unutmayınız. Yine bu geçişin bir başka ifadesi mali konularda olabilir. Kazancınızı başkalarıyla bölüşüyorsanız-ortaklaşa bir iş yapıyorsanız veya bazı kişilerle parasal ilişki içindeyseniz, Venüs sürecinde lütfen ortaklığınızın şartlarını, koşullarını, geleceğini iyice gözden geçiriniz. Aranızda menfaat çatışmaları oluşmasın. Sorumluluklarınızın arttığını bilerek sıkı çalışınız. Miras, hisseli paraların ve ortaklıkta kazanç gibi konuların da bu süreçte dürüst bir şekilde düzenlenmesinde yarar var. Bunlara dikkat ederseniz başarılı bir Venüs süreci geçirmiş olursunuz. Venüs-Akrep burcu geçişinin Aralık ayındaki etkili tarihleri: 7, 8, 11 Aralık.

 

Papatya

Umudum...
V.I.P


BOĞA BURCU ARALIK ASTROLOJİ ANALİZİ


AŞK VE İLİŞKİLER

6 Aralık saat 06:38 olana dek Akrep burcunda ilerleyecek Venüs genel anlamıyla, partneriniz veya iş ortağınızla aranızdaki gönül birliğinin niteliğine göre anlam kazanır. Venüs Akrepte astrolojik olarak gölge yanları (zorlayıcı) olan bir geçiş sürecidir. Hakikaten bir krizin işaretçisi bile olabilir. Çünkü her iki tarafın da, isteklerinde diretmesi, ipleri elinde tutmak istemesi veya içinde bulunulan özel şartların her ikinizi de zorlaması kolay değildir. Eğer bu beraberlikte büyük bir tutku, sağlıklı bir paylaşım en başından beri varsa hiçbir sorun çıkmaz. Ancak tam tersi durumda, kangren halini almış veya almaya müsait bir beraberlik, iş ortaklığı söz konusuysa dikkat etmenizde yarar var. Burada yapılması gereken partneriniz ve sizin, hangi meselelerde zorlandığınızı, hangi konuların kıskançlık, restleşme, ayrılık gibi sevimsiz olgulara dönüştüğünü düşünmenizdir.

Gelelim bu yıl ki Venüs geçişinin etkilerine. Öncelikle bu süreçte, iş hayatınızla ilgili düzenlemelerin veya ortaklıkların mutlaka ele alınması şart. Eğer birileriyle, birlikte yol alıyor veya almaya kararlı iseniz onlarla iş birliğinizi mutlaka yasal bir sözleşme altında hükme bağlayınız. Söz ile veya tamamdır diyerek yola çıkılan işler, önümüzdeki iki buçuk yıl boyunca size dert olabilir. Evlilik anlamında bir durum söz konusu ise, lütfen her ikinizin de iş durumlarınızı, geçim şartlarınızı, hayata bakış açılarınızı bir daha ele alınız. Devam eden ilişkinizde ise her durumu gözden geçiriniz. Siz birbirinize güç katıyor musunuz yoksa sürekli olarak birbirinizi engelliyor musunuz? Bunları düşününüz. İlişkisi olmayanlar sizler de, bir ilişkiden ne bekliyorsanız ona göre seçimlerinizi gözden geçiriniz. Ben bu noktalara dikkat edilmesi halinde gerek iş ortaklığı, gerek evlilik veya gerekse ilişki anlamında bu Venüs sürecini akıllıca değerlendireceğinize inanıyorum. Dürüst olmak kaydıyla. Venüs-Akrep burcu geçişinin Kasım ayındaki etkili tarihleri: 22, 26, 27, 28, 30 Kasım.

 

Papatya

Umudum...
V.I.P


İKİZLER BURCU ARALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

AŞK VE İLİŞKİLER


21 Aralık saat 13:12 olana dek Yay burcunda geçiş yapacak Güneşin etkisini önce her zaman yaptığım gibi genel astrolojik ifadesiyle ele alacağım. Ciddi ilişki meselelerinde bir hayli etkili olan Güneş-Yay seyri, öncelikle partnerinizle aranızdaki farklılıkları gözden geçirme anlamında önemli bir süreç. Bu süreçte birbirinizi çözmeye, tanımaya dönük hareket etmek lazım. Bilhassa yeni tanışanların buna mutlaka önem vermeleri lazım. İlişki bir ortaklıksa, ortak bir amacınız olmalı. Bu amacınızı gerçekleştirirken birbirinizle güçlü bir dayanışmada bulunmuş olursunuz. Bu da sizi birbirinize yaklaştırıcı bir unsurdur. Vicdanlı olmak lazım ama bunun sınırları da iyi ayarlamakta fayda var. Çok fazla iyimserlik, vurdumduymazlık kadar tehlikelidir. Net anlamaya çalışalım ve dürüst davranalım. Sorunları olan çiftlerin bu dönemde biraz önce yazdığım gibi, problemleri ortaklaşa gözden geçirmelerinde fayda var. Evlilik kararı alanların da şöyle geçmişe dönük yaşanılanları ele alarak, bundan sonraki uzun hayat yolculuğunda problem çıkartabilecek meseleler var mı diye bakmaları iyi olur. İş ortaklığı, sözleşmeler ve yasal konularda da, bu devrede konusunda gerçekten uzman kişilere danışmakta yarar var. Ortağınızı iyi seçin. Haklarınızı karşılıklı olarak gözden geçirin.

Şimdi gelelim, bu yıl ki Güneş-Yay burcu geçişinin önemine. Bu anlamda son dispozitör Merkür seyirleri belirleyici faktör. Şu aralar iş hayatınız, sağlığınız, verimli hale getirmek istediğiniz her konuda zorlandığınızı biliyorum. Bir yandan koşuşturuyorsunuz diğer yandan birilerine karşı kendinizi savunmak zorunda kalıyorsunuz. İş hayatında gariplikler, tuhaflıklarla mücadele ediyorsunuz. İşinizden memnun olsanız bile etrafınızdaki insanlardan sıkılıyorsunuz. Etrafınızdaki insanlar iyi olsa, bu sefer de işten yana şikayetçisiniz. Sağlık anlamında da, bir gün iyisiniz diğer gün bir şikayetiniz var. Bütün bunlar aslında 3 Aralık tarihine kadar sizleri zorlamaya devam edebilir. Ancak bu zorlanmalar bir şeylerin yerli yerine oturtulması için faydalı olabilir. En azından aksaklıkları saptıyorum, gözden geçirmede bulunuyorum diye düşünün. 3-11 Aralık tarihleri arasında en azından biraz daha rahatlar ve son gelişmelere göre hareket edersiniz. 11-21 Aralık tarihleri arasında ilişkinizle ilgili konularda, Ekim ayından bu yana yaşanılanları bir daha ele alırsınız. En azından gözlemde bulunduğunuz noktaları şimdi hızlıca çözümleyebilirsiniz. Güneş-Yay burcu geçişinin Aralık ayındaki etkili tarihleri: 3, 4, 6, 13, 20.


 

Papatya

Umudum...
V.I.P


YENGEÇ BURCU ARALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

AŞK VE İLİŞKİLER


26 Aralık tarihine kadar Oğlak burcunda ilerleyecek Mars ilişkiniz, iş ortaklığınızla, partnerinizle ilgili konularda sabır, direnç ve soğukkanlı olunması gereken zaman dilimidir. Oğlak burcundaki Mars, duygularını gizleyen, taviz vermez ancak sorumluluk sahibi bir partneri işaret edebilir. İlişkinizin niteliğine göre üzerinizde hakimiyet kurabilir. Eğer bir ilişkiniz yoksa bu kişilikte olan birisini kendinize çekersiniz. Bu süreçte, birlikte olduğunuz kişi veya olacağınız kişinin, seçkin ve statü meraklısı olduğunu söyleyebiliriz. Doğal olarak sizin üzerinizde liderlik kurmaya çalışması, verdiği kararlardan dönmemesi mümkündür. Mars Oğlak burcunda güçlü olduğu için, bu durumda hem ona kızabilir hem de ondan uzak duramazsınız. Eğer bu davranışlar sizi rahatsız ediyorsa bu durumdan memnun olmadığınızı ifade edebilirsiniz. Eğer siz Yükseleni Oğlak olan bir Yengeç iseniz, o zaman sizin partneriniz üzerinde baskı kurmanız mümkündür. Mars karşıt burcunuzda olduğuna göre, bu dönemde enerjiniz düşer. Sorumluluklarınız artar. Mücadele alanınız ilişkinizdir. Bir şeylerin sağlamlaştırılması için sabırlı olmak durumundasınız. Mars-Oğlak burcu geçişinin önemli görünüm tarihleri: 17, 23, 25, 27 Kasım.

16 Aralık saat 06:38 olana dek Akrep burcunda seyredecek Venüsün, önce genel astrolojik ifadesinden söz edeceğim. İkinci paragrafta bu yıl ki geçişin sizler için anlamını ele alacağım. Venüs-Akrep burcunda gölge(zorlu) yönleri ön planda olan bir konumdur. Ancak Yengeçlerin doğasında zaten tutkulu sevmek, sevdiklerine aşırı düşkünlük, onlarsız bir yaşamı düşünememek, ayrılamamak, kopamamak vardır. Bu yüzden de bu geçiş Yengeç için pek zorlayıcı olmaz. Ancak tabii ki dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır. Şu sıralar ailevi durumunuz, evliliğiniz, ilişkiniz yolunda gidiyorsa, amacınıza uygun şekilde hedef belirlemişseniz, bu geçiş sizler için gerçekten olumlu bir süreci işaret eder. Tabii ki sevdiklerinize aşırı düşkünlük yine ön planda olacaktır. Hatta belki çok daha fazla tutkulu seveceksiniz. Fakat tam tersi bir durum söz konusuysa dikkat etmek lazım. Sözgelimi yalnızsanız, ailevi konularda zorlanıyorsanız, istemediğiniz şartlarda yaşıyorsanız, evlilikte-ilişkide kopma noktasına geldiyseniz ve bir de hedef tutturamıyorsanız, hayata kin ve nefret duygularıyla yanaşabilir. Hatta bazen kendinizi fırtınalar ortasında boğuşuyor gibi hissedebilirsiniz.

Şimdi gelelim Venüs-Akrep geçişinin bu yıl ki etkilerine. Yuvanızdaki huzur ve emniyet son derece önemli. Siz bu süreçte ailenizle aranızdaki ilişkiyi sağlam bir temel üzerine inşa etmelisiniz.Hedefinizi gerçekleştirme yönünde mutlaka kararlı olmalısınız. Ne yaşamış olursanız olun, hayata dört elle sarılmayı ihmal etmeyiniz. Düzgün ve hakikaten dürüst kişilere yöneliniz. Bir boşanma veya ayrılık yaşadıysanız bu durumun, bütün hayatınızı olumsuz yönde sirayet etmesine izin vermeyiniz. Diyelim ki siz, eşinizle veya sevgilinizle anlaşamıyorsanız ve bu ilişki çoktan bitmişse, artık yolunuzu çiziniz. Diyelim ki siz evlenmeye karar veren bir Yengeçsiniz. O zaman birbirinize sarılınız ve aşkla birbirinize tutununuz. Diyelim ki siz çok mutlu bir Yengeçsiniz ve bir çocuk sahibi olmayı düşünüyorsunuz. O zaman hem mali, hem sağlık hem de geleceğiniz açısından düşünmeyi unutmayınız. Venüs-Akrep burcu geçişinin Aralık ayındaki etkili tarihleri: 7, 11 Aralık.

 

Papatya

Umudum...
V.I.P


ASLAN BURCU ARALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

AŞK VE İLİŞKİLER

21 Aralık saat 13:12 olana dek Yay burcunda ilerleyecek Güneşi önce genel etkileriyle inceleyeceğim. En alttaki paragrafta bu yıl ki geçişin etkilerinden derinlikli olarak bahsedeceğim. Güneş-Yay burcu seyir zamanlarında kişi aşk hayatıyla ilgili konularda yeniliklerde bulunmak ister. Eğer yalnızsa hayatında biri olsun veya ilişkisindeki sorunlar varsa bir an önce çözülsün ister. Etrafınızdaki her güzellik veya yeni bir gelişme sizi heyecanlandırır. Sorular sorarak öğrenme, ideallerinize uygun tercihlerde bulunma, sebep-sonuç ilişkisi kurarak durumları değerlendirme yönünde hareket edersiniz. Yol gösterici bir kişi olarak saygınlık kazanır, bir mesele üzerinde sezgilerinizle tahminde bulunmaya çalışırsınız. Eğer güzel bir ilişkiniz varsa, birlikte olmaktan, keşfetmekten zevk alırsınız. İlişkiniz yoksa karşınıza çıkan kişiyi tanımak istersiniz. Amacınız ne ise onu gerçekleştirmek için çabalarsınız. Hayatın güzelliklerinin keyfine varmak istersiniz. Bilmek, benim için ayrıcalıktır sözü tam size göredir. Ne kadar çok bilgi edinirseniz o denli rahatlarsınız. Değişimlere açıksınızdır. Ancak bu değişimlerin uzun ömürlü olmasını istersiniz. Neşeli, canlı, aktif, mizahi açıdan güçlü bir portre çizersiniz.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Bu yıl ki geçişi, derinlikli incelemek gerekiyor. Biraz önce genel etkileri okudunuz. Tabii ki Güneş-Yay geçişleri hep böyle güllük gülistanlık değil. Şu sıralar, aile hayatınız, yuvanız ve güvence içinde yaşama anlamında zorlanan bir çok Aslan var. Kimi ailesiyle, kimi çocuklarıyla, kimi büyükleriyle, kimisi de kiralama, satış anlamında bir hayli düşüncelisiniz. 3 Aralık tarihine kadar bu durumlar devam edebilir. Bir şeyleri yerli yerine koymakta, karar vermekte zorlanabilirsiniz. Problemlerinizin bir çoğu endişeli olmanızdan kaynaklanır. Çünkü zihinsel anlamda ister istemez her durumu irdeliyorsunuz. Ben 3-11 Aralık tarihleri arasında bugünkü halinizin biraz daha düzelmeye başlayacağını ve en azından daha makul düşünebileceğinizi, meseleleri akıllıca sorgulayacağınızı söylemek isterim. 11-21 Aralık tarihleri arasında enerjiniz bir hayli yüksek. Böylece kendinizi hızlı ve aktif bir şekilde dışa yansıtabilirsiniz Aşk hayatınızla ilgili konuları çözümleyebilirsiniz. Ekim sonundan bu yana yaşananları şöyle bir ele alarak gereksiz endişelerden kurtularak kendinize bir yol belirleyebilirsiniz. Güneş-Yay burcu geçişinin Aralık ayındaki etkili tarihleri: 3, 4, 6, 13, 20.

 

Papatya

Umudum...
V.I.P


BAŞAK BURCU ARALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

AŞK VE İLİŞKİLER


26 Aralık tarihine kadar aşk hayatınız ve genel olarak yaşamınızla alakalı konularda etkili olacak, Mars-Oğlak burcu geçişi, aşk hayatınızla ilgili konularda ciddiyet kazandırıcı, sabır verici gayet olumlu bir konumdur. Kişi ne istediğini gayet iyi bilir. Ona göre seçimlerde bulunur. Pire için yorgan yakmaz. Bastığı yerin bilincinde olduğu için, yaşadığı ilişkisinin artı ve eksilerinin farkındadır veya bu süre içinde net bir şekilde tespit eder. Bu dönem seçimlerinizi doğru ve yerinde yaparak, hedefinize odaklanmanızda yardımcıdır. Eğer ilişkinizde mutlu iseniz, ufak tefek sorunları gözünüzde büyütmezsiniz. Karşımdaki insandan eminim, ona güveniyorum diyerek sabırlı davranırsınız. Ancak burada önemli olan buna değecek biri olmasıdır. Yoksa gelir geçer bir aşkın elinde oyuncak olunmamalıdır. Ki zaten bu enerji, bu durumun önüne geçer. Mars astrolojik olarak Oğlak burcunda gayet faydalı bir etki olduğu için, ben bu dönemde karşınıza çıkan kişinin istediğini bilen, dürüst, sabırlı ve çalışkan biri olduğunu söyleyebilirim. Belki biraz kafası karışık olabilir. Ancak öz niyeti güzeldir. Mars-Oğlak burcu geçişinin önemli görünüm tarihleri: 17, 23, 25, 27 Kasım.

16 Aralık saat 06:38- 9 Ocak 2013 saat 06:11 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Venüs, sadece eviniz, ailenizle alakalı konularda etkili olmakla kalmayıp, bir yanıyla evliliğinizi, iş hayatınızı, maddiyatla alakalı konuları, ortaklaşa paylaşımları da etkileyici olabilecek dönemdir. Ne gibi gelişmeler yaşanabilir, birlikte gözden geçirelim. Öncelikle en başından belirteyim ki, ben yapmayı düşündüğünüz yenilikleri çok iyi hesap etmenizden yanayım. Astarı yüzünden pahalıya gelmesin der ya büyüklerimiz. Aynen öyle. Hoş, kış günü genelde taşınılmaz, öyle büyük işlere kalkışılmaz ama, yaklaşın yılbaşının coşkusu içinde şöyle bir tatile gideyim diye düşünülürse, bunun bütçenizi aşacak şekilde olmamasında yarar var. Genelde bu enerji, sosyalleşmenin işaretçisidir ve insan evinde dostlarını ağırlamaktan, birlikte olmaktan zevk duyabilir. Bu süreçte evlenmeye hazırlananlar, evli olanlar, ayrı bir evde yaşamayı düşünenler, birlikte yaşamayı seçenler, lütfen ilişkinizi mutlaka ister sorunlarınız olsun veya olmasın, bilinçli bir şekilde gözden geçiriniz. Kredi ödemesiyle ev almayı düşünmeden önce, uzman kişilere mutlaka danışınız. Karşınıza iş hayatınızla ilgili bir fırsat çıkarsa, bu fırsatın size olan artı ve eksilerini lütfen gözden geçiriniz. İş bulmadan işten çıkmayınız. Çünkü bu alanda yaşanması muhtemel bir sıkıntı, ev yaşamınızı da etkileyecektir. Bazılarınız son anda evlenmekten vazgeçebilir veya boşanmaya karar verebilir, tam tersi de olabilir. Çünkü yükselen burcunuzun farklılıkları bu konuda net olarak –Şu olabilir dememin önüne geçiyor. Her olasılığı söylemek durumundayım. Eğer eşinizle problemleriniz varsa, aranızdaki sevgi birliği bozulmuşsa, mali açıdan zor durumdaysanız, ortaklaşa mal taksiminde hakkınızın yenmemesi için, eşinizin mali durumuna göre tedbirinizi alınız. O bir borcun altına girer veya işini bilmez. Size zararı dokunur. Kısaca ben derim ki, ne yaptığınızı ettiğinizi biliniz. Venüs-Yay burcu geçişinin Aralık ayındaki etkili tarihi: 16, 19, 20, 23 Aralık.

 

Papatya

Umudum...
V.I.P


TERAZİ BURCU ARALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

AŞK VE İLİŞKİLER

21 Aralık saat 13:12 olana dek Yay burcunda ilerleyecek Güneş sürecini sizlere önce genel etkileriyle ve ardından bu yıl ki önemi anlamında izah etmeye çalışacağım. Güneş-Yay burcu seyirleri, eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda kişinin yapmak istediği yenilikleri uygulama arzusunu işaret eder. Kendini adadığı yolunda imkansızı başarmaya kararlı olan Teraziler, hem çevrelerindeki insanlarla hem de iş birliğinde bulunacakları kişilerle iletişime geçerek yeni bir adım atmak isterler. Bu adım hayatın akışını anlamlandırmanızı sağlar. Geçmişi çoğu zaman yargılıyor olsanız da, bundan sonrasında güzel bir sayfa açarak bütün acı tecrübeleri unutacağınızı hissedersiniz. Bu pozitif düşünme zamanıdır. Kişi kendince doğruları ve yanlışları ele alarak artık önüne bakmak ister. Bazı Teraziler bu dönemde yeni bir çevreye taşınmak-eğitim anlamında karar vermek-yeni bir iş için kolları sıvamak-yakın akrabalarıyla temasa geçmek gibi kararlar alabilirler. Ancak bu kararların ne zaman alınması gerektiği Güneşin o yıl ki geçişinin etkilerine bağlıdır. Şimdi onları görelim.

3 Aralık tarihine kadar, öncelikle mali konuların şöyle akıllıca bir gözden geçirilmesi gerekiyor. Düşünülen yenilikler için durumunuz nasıl? Fazla açılmadan, borç harç altına girmeden iyice düşününüz. Bütçenizin sınırlarını, gelir gider anlamında çizmekte yarar var. Problemlerinizi derinlikli olarak ele almalı, bu tarihe kadar mali konular üzerinde ciddi kararlar vermekten kaçınmalısınız. Konuşun, araştırın, soruşturun. 3-11 Aralık tarihinde en azından durumunuzu daha iyi anlamış olursunuz. Şuraya şunu veririm, buraya bunu eklerim, böylece şu işimi halledebilirim diyecek duruma gelirsiniz. 11-21 Aralık tarihlerinde hızınız bir hayli yükselir. Yolculuklara çıkabilir, düşündüğünüz yenilikleri uygulamak için harekete geçebilirsiniz. Demek oluyor ki, bu yıl ki Güneş-yay burcu son dispozitör Merkürün bir hayli etkisi altında. O zaman bize düşen, verdiğim tarihlere göre kendinizi gözden geçirerek hareket etmenizdir. Güneş-Yay burcu geçişinin Aralık ayındaki etkili tarihleri: 3, 4, 6, 13, 20.

 

Papatya

Umudum...
V.I.P


AKREP BURCU ARALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

AŞK VE İLİŞKİLER


26 Aralık tarihine kadar devam edecek Mars-Oğlak burcu seyri, iş hayatınız eğitim ve çevresel konularda sabır, disiplin, sorumluluk ve ciddiyet içinde hareket etmenizi sağlayıcıdır. İşlerinizi organize edebilir, planlarınıza uygun şekilde yoluna koyabilirsiniz Karşınıza çıkabilecek engelleri, karamsar düşünmeden kararlı bir şekilde yapmanız halinde her türlü güçlüğün üstesinden gelebilirsiniz. Bu süreç içinde işinizle alakalı konularda mücadelenizi sürdürürsünüz, iş başvurularında bulunabilirsiniz. Adımlarınızı atarken bir sonraki hamlenizin hesabını gayet iyi yaparsınız. Günlük hayatta programlı hareket etmek, enerjinizi neye yönlendireceğinizi bilmek çok önemli. Siz bunun farkında olursanız gerisini düşünmeyin. Sadece disiplinli bir şekilde çalışın. Eğer iş sorununuz varsa, bu dönemde araştırmalarda bulunun. Bir atılımda bulunmak istiyorsanız, enine boyuna artısını eksisini hesaplayın. Güçlü ve konusunda deneyim sahibi kişilerle iletişime geçin. Belki çok hızlı hareket etmeyebilirsiniz. Ne de olsa burcunuzda geri hareketini sürdürecek Merkür dönemindesiniz(14 Kasım-27 Kasım arası). Bu sizi yıldırmasın. Tam tersine doğru ve gerekli olanı tespit etmeniz için gereklidir. Mars enerjisi sizin yanınızda. Siz rutin işlerinizi sürdürün ve attığınız adımın bilincinde olarak tespitlerde bulunun. Mars-Oğlak burcu geçişinin önemli görünüm tarihleri: 17, 23, 25, 27 Kasım.

 

Papatya

Umudum...
V.I.P


AŞK VE İLİŞKİLER

YAY BURCU ARALIK ASTROLOJİ ANALİZİ


11 Aralık(saat 03:40) olana dek, Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek Merkür, geri hareket döneminde olduğu gibi, ilişkiniz ve mesleki konularda derinlikli düşünmeye davet ediyor. Değişen bir şey yok gibi gelebilir. Çünkü geçiş yaptığı alan, bu meselelerin henüz sizin için yerli yerine oturmadığını gösteriyor. Sözgelimi bir plan ve proje üzerinde Aralık ortasına kadar çalışmanız gerekiyordur. Bu nedenle zihinsel olarak tümüyle bu konu üzerine eğilebilirsiniz veyahut İlişkinizle alakalı bir mesele olabilir. Bazı durumlar sizi rahatsız ediyordur. Bunlar üzerinde düşünmeye devam edersiniz. Genel olarak Merkür-Akrep burcu süreçlerinde, kişi kendiyle şöyle bir yüzleşmede bulunur. Eğer geniş biraz daha rahat olmazsa, kendi kendinizi zorlamış olursunuz. Ve emin olun çevrenizdekilerden ziyade kendiniz yorulursunuz. Beslenmeniz, uyku düzeniniz çok önemli. Evet işiniz gücünüz veya probleminiz olabilir. Fakat siz yine de kendinize dikkat ediniz. Düzenli yemeğinizi yiyin, molalar vermeyi, rahatlamayı unutmayın. Ben bu dönemde çok keskin, olumsuz, dünyanı sonuymuş gibi kararlar vermenizden yana değilim. Aşırıya kaçmamak lazım. Geri hareket döneminde yeteri kadar yoruldunuz ve düşündünüz. Şimdi sakin aklı başında bir şekilde olan bitene bakın. Meditasyon yapın, müzik dinleyin, kitap okuyun, kısa yürüyüşlere çıkın. Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsunuz bir psikologla görüşün. Her insan bazen çıkış yolu bulmakta zorlanır. Bunu büyütmemeliyiz. Destek almak hepimize gerekir çoğu zaman. 11 Aralık sonrası zihinsel anlamda daha olumlu, canlı ve aktif düşünmeye başlarsınız. Aralık ayında etkili tarih: 7 Aralık.

 

Papatya

Umudum...
V.I.P


OĞLAK BURCU ARALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

AŞK VE İLİŞKİLER


16 Aralık saat 06:38 olana dek Akrep burcunda ilerleyecek Venüsü önce genel anlamıyla inceleyeceğim. İkinci paragrafta ise, bu süreci derinlikli bir şekilde ele alacağım. Venüs-Akrep geçişlerinde kişi, genel olarak ilişkilerinde gayet arzulu ve bir o kadar sahiplenicidir. Ancak bu sahiplenmenin özünde ihtiras ve kazanma arzusu yatar. Her şey bir amaç üzerine inşa edilir ve bu amaca göre yol alınır. Her ne pahasına olursa olsun güçlü olmak, yeniden doğmak ve mükemmel olana kavuşmak için hırsla yol alınır ve başarılır. Tabiî ki bazı insanlar bunun ayarını bilemeyebilirler ve oldukça zorlu deneyimlerden geçebilirler. Ancak bir Oğlak bunun ayarını yapabilecek kadar kendine sahip bir burçtur. İlişkilerde, kariyer hayatında, aşkta hedefinin farkında olanlar kazançlı çıkacaklardır.

Şimdi bu süreci derinlikli bir şekilde ele alarak size izah edeyim. Öncelikle siz, mesleki konularda yeni bir ortama dahil olmayı, kendinize güvenerek doğru kişilerle bağlantılar kurmayı bilmelisiniz. Bu kişilere karşı en büyük kozunuz, farklı çalışma tarzınızdır. Onlar bunun bilincinde size yönelirler. Siz de işinize ne kadar önem verdiğinizi ifade edebilirsiniz. Ayrıca işinizle ilgili perde arkası kulis faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Bir grubun kurucusu veya gizli yöneticisi olabilirsiniz. İnsanlara belli bir konuda önemli bilgiler sunabilirsiniz. Sizi mali ve iş anlamında destekleyici kişilerle ilişki kurabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Venüs, cinsel hayatın oldukça tutkulu hale gelmesini sağlar. Siz bu seyir sayesinde güçlü adımlar atabilme yolundasınız diyebiliriz. Venüs-Akrep burcu geçişinin Aralık ayındaki etkili tarihleri: 7, 11 Aralık.

 
Top