• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Astroloji ve Neptün İlişkisi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
ASTROLOJİ VE NEPTÜN

Neptün gezegeninden "esrarlı" diye söz edilir. Astrolog*ların çoğu aynı fikirdedir. Neptün, 1846'da bulunduğu sırada insan*lar Hipnotizma, sihir gibi şeylerle uğraşmaktaydılar ve spiritizmaya inananların çalışmaları da yeni başlamıştı.

Eski mitolojiye göre Neptün, deniz tanrısıdır. Aslında deniz de, bilinmeyen büyük bir un*surdur. Deniz'den genellikle "sınırsız" diye söz edilir. Neptün de sınırları aşmayı ve engelleri yıkmayı temsil eder. Ama bu yık*ma daha çok düşünce şeklinde or*taya çıkar. Neptün'ün yıldız haritasındaki yeri bu düşünce ve sez*ginin ne şekilde kullanılacağını gösterir.

Neptün, vücutta lenf sistemi*ni, epifiz bezini yönetir. Ayrıca uy*kuyu temsil eden de Neptün'dür. Astrolojide Neptün, Balık Burcunun yöneticisidir.

Neptün'ün simgesi, deniz tan*rısının üç çatallı asasına benzedi*ği için kolaylıkla anımsanabilir.

Neptün'ün özellikleri: Sezme gücü, hayaller ve düşler, ispirtizma, kandırma, aldatma, gerçeklerden kaçma. Neptün'ü tanımlayan diğer sözleri Balık burcunda bulabilirsiniz.

Yönettiği Burç - Balık
Yükseldiği Burç - Arslan
Zararda olduğu burç - Kova
Battığı Burç - Başak
Anahtar kelimeler - Bulanıklık
Birleştikleri - Omurga Zihni ve asabi sistemler. Talmuş sınırı. İlaçlar. Zehirler. Benzin. Hapisha*neler. Enstitüler. Hastahaneler. Sanat veya dinle ilgili ilhamlar. Dans ve şiir.

( + ) ÖZELLİKLERİ
İdealizm. Spirituelizm. Hassa*siyet, incelik. Sanatta yaratıcılık.

(-) ÖZELLİKLERİ
Hilekârlık. Dikkatsizlik. Aşırı romantizm. Pratik olamamak. Aşı*rı ruhanilik. Can sıkıcılık.
 
Top