• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Bakan Çelik: Referandumdan sonra herkes şapkasını önüne koyacak

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Bakan Çelik: Referandumdan sonra herkes şapkasını önüne koyacak

BURSA'da referandum için oy kullanan Devlet Bakanı Faruk Çelik, 12 Eylül öncesine göre her şeyin değişeceğini belirterek, "Herkes şapkasını önüne koyarak biraz daha düşünecek. Plansız ve programsız var olmanın mümkün olmayacağını özellikle muhalefet partisi görecek" dedi.

Yıldırım İlköğretim Okulu'nda referandum için bugün saat 11.00'de oy kullanan Devlet Bakanı Faruk Çelik, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bayram etkinliklerinin, farklı başarılarla, insanların yüzünü güldüren etkinliklerle geçtiğini söyleyen Bakan Çelik, "Milletimiz sandığa gidiyor. Bu akşam saat 18.00 sıralarında dördüncü gününde milletimiz bayram edecek" şeklinde konuştu.

Gazetecilerin "Yarın nasıl bir gün hayal ediyorsunuz?" sorusuna Bakan Faruk Çelik, "Yarın propaganda döneminde anlatıldığı gibi ne bir şey yıkılacak ne bir şey kötü olacak. Her şey daha güzel olacak. Herkes geleceğe daha umutlu bir şekilde bakacak. Değişen Türkiye'nin ve milletimizin geleceğe dönelik yüzünün daha net bir şekilde ortaya çıkacağı bir sürece girmiş olacağız. Bundan en ufak bir endişemiz ve tereddüdümüz yok. Geçilmesi gereken bir süreçti. Bu 26 madde birinci adımdır. Türkiye bu adımı sağlıklı geçtikten sonra 13 Eylül'den itibaren atması gereken diğer adımları yine kamuoyuyla, tüm kesimlerle paylaşıp yeni yeni adımlar atmaya devam edecek. Türkiye'nin bu adımlara çok ciddi ihtiyacı var" şeklinde cevap verdi.

12 Eylül öncesine göre siyasetin değişeceğini söyleyen Bakan Çelik, "Herkes şapkasını önüne koyarak biraz daha düşünmek zorunda kalacak. Plansız, programsız var olmanın mümkün olunamayacağını özellikle muhalefet partileri görecek diye ümit ediyorum. Ve onlar da plan ve programa ve Türkiye'nin geleceğine tuğla koyma konusunda yeni bir kendi iç restorasyonunun sağlayacakları kanısındayım. Aksi takdirde bu şekilde sığ ve yüzeysel bir muhalefet anlayışıyla Türkiye'de siyasetin dolayısıyla siyaset kurumunun başarı elde etmesi mümkün değil" dedi.

"AKIN BİRDAL'A SALDIRI ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURULMALI"

Referandumu Boykot Platformu tarafından geçtiğimiz cuma günü Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşma yapan BDP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'a yapılan saldırıyı da değerlendiren Bakan Çelik, "Olayın platformda gerçekleştirilmesi düşündürücüdür. Platformda yalnızca tertip komitesi ve ilgili partinin yetkilileri bulunabilir. Burada bilmedik, tanımadık bir adam bulunuyor ise bence bu konu çok yönlü soruşturulması gereken bir konudur. Hangi amaca dönük böyle bir olay gerçekleştirildi? Yetkililer bunu ortaya çıkartacaktır. Ancak burada izaha muhtaç olan soru 'Bu şahıs kim?'" ve 'Bu parti bu şahsı platformda nasıl bulundurur?' Bunun açıklığa kavuşması gerekir" şeklinde konuştu.
 
Top