• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    "MANZARA" konulu fotoğraf yarışması için sizde fotoğraf gönderebilirsiniz. Ilgili konu için BURAYA bakabilirsiiz.
    Sizi de katılıma davet ediyoruz...

Banggood hakkında bilgi

GeceYolcusu

Özel Üye
Özel üye
Yarışma Birincisi
Aslinda Cin ve HonKong Coktanbu na baslamislar ama taklitler daha ucuza mal oldugu icin bunu deniyorlar. Simdiye kadarda basarili oldular.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hatta az önce de n11'den 4 parça ürün siparişi verdim :D Gerçi siparişini verdiğim ürünler görüp bildiğim ürünler. :)

Bu arada ben siparişi verirken 7-15 gün arasında teslimat süresi belirtilmişti ancak şu an tahmini teslimat süresi 17 Haziran olarak sipariş sayfasına not düşülmüş ve henüz kargo yola çıkmamış :) Aslında en çok merak ettiğimi teslimat süresi ve vergi olayı bakalım ne olacak.

74269
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Haziran'ın 24'ünde banggood üzerinden verdiğim matkap için testere başlığı bugün itibariyle YurtiçiKargo tarafından eve getirildi. Toplamda 114 TL tutan ürün için kargo ve direk mail ücreti ile birlikte 130 TL ödemiştim. Herhangi bir gümrük vergisi vs karşıma çıkmadan ürün tam 10.günde hiçbir takiple uğraşmadan elime geçmiş oldu. Doğrusu innette teslimat süresiyle ilgili okuduklarımdan sonra 1 ayı gözden çıkarmıştım. Bu yurtdışından yazılım dışında aldığım ilk ürün.

Ürünü henüz matkapla denemedim. Ama çin işi dedikleri doğru. Son derece basit bir mukavva kutu içinde ve bağlantı vidalarının olduğu poşet yırtık olarak geldi. :D Henüz denemedim umarım şarjlı matkapla kullaım performansı da iyidir. :)

Banggood matkap testeresi


Aslında banggood uygulaması üzerinde yazılanlardan daha yeni yola çıktığını allgılamıştım ama bu süreçte aslında yola çıkmış bile.

Uygulama üzerindeki gönderim aşamaları da şu şekildeydi...
Banggood kargı takibi
Ek bilgi: Henüz kesme işlemi gerçekleştirmemiş olsam da ağaç kesme aparatı gayet güzel çalışıyor. Bu aparatan başka bir plastik, bir demir kesme bıçağı ile bir eğe ucu var. :)
Matkap ucu testetere
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Diyelim ki pikniğe gittin mangal için odun lazım bununla kesebilirsin ya da da yeni akım ağaç dallarının köklerin vs belli bir cisme benzeyen şekilleri var onları kesip getirebilirsin. Sonra bunları cilalayıp evin bir köşesinde süs olarak kullanabilirsin dolayısıyla bunları yapmak için elinde böyle bir aparat olsa kötü mü olur yani. :D

Ya da bir kavgaya karıştın ... Tamam tamam abartmıyorum :D:D


Bu arada ürünü teslim aldıktan sonra takip sayfasında adresime ulaştığıyla ilgili bilgi düştü.
Banggood ürün teslimatı
 

GeceYolcusu

Özel Üye
Özel üye
Yarışma Birincisi
Güle Güle Kullan bakalim saglamlik durumu nasil Benim tecrübelerime göre iyi sayilmaz ama yinede bir denemen fena olmaz.
Belkide en faydali olacak yeri aciklamissin "mesela bir kavgaya karistim diye baskalari tabancalarini cekip ..... galiba bende biraz fazla fazla ileriye gittim :D
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Beklentilerimin üstünde. Elbette olağanüstü şeyler beklememek lazım ama basit işleri halletmesi ve şarjlı matkabın enerjisinin yetiyor olması doğada çok işe yarıyor. :)
 

GeceYolcusu

Özel Üye
Özel üye
Yarışma Birincisi
Ama sanirim kalin agaclari kesmeye yetmiyor göcü testerenin ve kirilma tehlikeside var. Ama görünüs olara benimde hosuma gitmedi degil. Birde gümrük ödemek zorunda kaldinmi acaba?
 
Top