• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Bilgisayarın Markası ve Modeli Nasıl Öğrenilir?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Günümüzde web sitlerin istatistiklerine baktığımızda artık mobil cihazlar masaüstü cihazları geride bıraktı. Hal böyle olunca kullandığımız masaüstü bilgisayarların veya laptopların da marka/modelleri önemini kaybetti.

Ancak öyle zamanlar oluyor ki bilgisayarlarımızla ilgili sorun yaşadığımızda cihazın marka veya modelini bilmemiz elzem haline geliyor. Eğer elimizdeki laptop veya masaüstü bilgisayar markalı ise zaten üzerinde markası yazıyor olacaktır. Model detaylarını ise şu şekilde öğrenebiliriz. Aşağıdaki ekran görüntülerinde kullandığım dokunmatik ekranlı dizüstü laptopun özellikleri var.

1. Yöntem:

* Çalıştır iletişim kutusunu açın. (Ctrl + R tuş kombinasyonu ile açabilirsiniz)

* Kutucuğa dxdiag yazın ve enter tuşuna basın. Aşağıdaki pencere açılacak ve bilgisayarınızla ilgili birçok ayrıntı görünecektir.
2. Yöntem:

* Çalıştır iletişim kutusunu açın ve cmd komutunu girip enter tuşuna basın.

* Dos ekranı açıldığında systeminfo komutunu girip enter tuşuna basın. Tek ekranda cihazınızın modeli ve özellikleri ile ilgili bilgiler listelenecektir.

 
Top