• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Bingöl'de Sıcak Çatışma

Papatya

V.I.P
V.I.P

Bingöl'ün Genç İlçesi kırsalında güvenlik güçleriyle Pkk'lılar arasında çıkan çatışmada 4'ü kadın 8 terörist öldürüldü.

Bingöl'ün Genç İlçesi kırsal kesiminde kış üstlenmesine hazırlandığında olan bir grup teröristin tespit edilmesi üzerine bölgeye bu sabah hava destekli operasyon düzenlendi. Bingöl'de 'Kartallar' olarak adlandırılan Jandarma Özel Harekat timlerinin katıldığı operasyonda bir grup Pkk'lı ile karşılaşılanca, güvenlik güçleri 'teslim ol' çağrısında bulundu.

Çağrıya ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan ve aralıklı olarak devam eden çatışmalarda ilk belirlemelere göre 4'ü kadın 8 Pkk'lı öldürüldü. Ölürülen Pkk'lıların üzerlerinde silahlar ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Bölgeye takviye birlikler sevk edilirken, yer yer çatışmaların sürdüğü belirtildi

BİR YILDA 170 Pkk'LI TESLİM OLDU

Bunun yanı sıra İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin son dönemde gerçekleştirilen operasyonlar sayesinde teslim olan Pkk'lı sayısını da açıkladı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 2012 yılı içinde kendiliğinden teslim olan Pkk'lı sayının 170 olduğunu açıkladı.

Bakan Şahin özellikle son bir yılda terör örgütünde büyük bir kopuş yaşandığını ve bunun terör örgütünden kaçanların sayısından da belli olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakan İdris Naim Şahin, Pkk'dan kaçanların daha çok Kuzey Irak'tan gelip güvenlik güçlerine teslim olanlardan oluştuğunu ama yurt içinden de teslim olan Pkk'lı sayısında bir artış olduğunu kaydetti.

 
Top