• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Bir Anka Kuşu..

pietaS

I'm nobody's
Özel üye
Olması istenenlerden devşirme mutluluklar yaşamaya çalışıyordum. Ve bunu yapmaya çalıştıkça, bazen mutlu da oluyordum. Ama yarım yamalak. Başkaları benim yerime gerçeğini yaşıyordu. Sadece daha şanslı oldukları için değil. Daha akıllı oldukları için. Bazı şeyler ellerinden alınmamıştı. Bende olmayan bazı şeyler vardı... Onlar da vardı işte.
Kimseye sunamayacağım şeylerle, gidiyordum onlara. O eksikliklerimle kabul görmeyi bekliyordum. Hani yapboza kendisine uymayan parçayı takarsın da, kopar ya bazı yerleri uymadığı için de . İşte bende kendimi, bana uymayan insanlara adıyordum. Ama geriye sadece kırılmışlıklar ve pişmanlıklar kalıyordu. Birde sınrsızca gözyaşı. Ve ah etmeler kalıyordu geriye.

Şu an sadece dil öğrenmenin ekmeğini yiyorum. Bana ve kültürümüze tamamen yabancı ve beni yargılamayacak birine açtım içimi..

Mecalim kalmadı daha fazla sana yazmaya.

pietaS

I'm nobody's
Özel üye
İçimde iki farklı ben taşıyorum. Birini yaşıyorum birini ise saklıyorum. Eğer sakladığımı yaşarsam çok kırıyorlar. Bu yüzden, yaşadığımı öne sürüyorum. Kendimi kendime zırh olarak kullanıyorum.

pietaS

I'm nobody's
Özel üye
Bu açıdan bakınca, yağmurda hüzün gibi birşey galiba: İlk başta aman bana ilişmesin diye didinir sakınırsın, emniyetli ve kuru kalmak için elinden geleni yaparsın, ama baktın ki olmuyor, baktın ki yağıyor üzerine dört bir koldan, gark olursun ta dibine kadar ve bir kez bu kadar battın mı içine, ha bir damla eksik ha bir damla fazla ne farkeder. Yağmur da hüzün gibi bir şey, yakalandın mı bir kez, azı çoğu yok artık. Olsa olsa "kuru kalabilenler" ve "sağanaktan nasibini alanlar" var. Elif Şafak - Baba ve Piç

Ben nasibini alanlardanım...​