• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Bir Devir Sona Erdi Ve İnsanoğlu Yanlız

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye


Bir Devrin yokoluşuna tanıklık ediyoruz. Atalarımız sanki geleceği görmüş ve bizleri uyarmışlar biz asi torunları dinlememişiz "Ev Alma Komşu Al" komşuculuğun ne denli altı çizilmiş görmezden gelmişiz. Ben çocukluğumu doyasıya komşuculukla geçirdim. sabah kahvesine gelen komşularımız gibi iftarı beraber açtığımız komşularımız gibi. Hiç bir akrabalık bağı olmasada her derdimize koşan komşularımız gibi ve bir gerçekki aile bağlarından daha sağlam bir bağdı komşuculuk bağı. Ve yitiriyoruz. şuanda yeni komşularımız belki yan dairede belki üst katta belkide alt katta her zamankinden daha yakın bize belki camdan basımızı sarkıtıp seslensek duyacaklar belki sabah kahvesine çağırsak gelecekler kadar yakınlar ama onları tanımıyoruz bile evlerimiz büyüdükçe bizler küçülüyoruz ve bu büyük evlerde komşuculuk bağları giderek küçülüyor. Artık sabah kahveleri yok artık iftar birleşmeleri yok artık dertleşmeler dostluklar paylaşılan sırlar yok artık komşularımız yok oluyor ve tanımadığımız insanlar haline geliyorlar ve bizler Bir Devrin Sonuna tanıklık ediyoruz. ve bizler yanlızız...
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bir gün gelecek bugün içinde bulunduğumuz gün için bu yorumları yapıyor olucaz. Hızlı bir değişim sözkonusu maalesef teknolojinin getirdiği bir sonuç bu.

Anlaşılan o ki hiçbir şey karşılıksız değil. Her getirinin hayatımızdan götürdüğü o kadar ço şey var ki. Sentez size kalmış. Eski mi, yeni mi?
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
eski mahalleme ne zaman gitsem eski komşuculuklar gelir aklıma gözlerim dalar çok güzel zamanlardı ya yitirmek acı
 
Top