• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Bu Hareket Evliliğinizi Kurtaracak!

Papatya

My everything.
V.I.P


Boşanma oranları artış gösterdikçe uzmanlardan gelen alternatif çözüm önerileri de farklılık gösteriyor.

Yoga Akademi Kurucusu ve Yoga Üstadı Prof. Dr. Akif Manaf, bakın evlilikle ilgili sorunları olanlara nasıl bir yöntem öneriyor?

Yoga Yaparak Sorunların Üstesinden Gelin

Yoga Üstadı Prof. Dr. Akif Manaf, evliliğinde sorun bulunan çok sayıda çiftin, yoga yaparak sorunların üstesinden geldiğini bildirdi. Manaf, yoganın çok etkili bir kişisel gelişim sistemi olduğunu belirtti. Orijinal yoga sisteminin, insana gerçek mutluluğu kendi içinde bulma sanatını öğrettiğini ifade eden Manaf, "Yoga sistemi sahip olduğumuz bedini kullanma kılavuzudur. Ne yazık ki kimse bu muhteşem makineyi doğru bir şekilde kullanmayı bilmiyor" dedi.

Bedensel ve zihinsel terapinin orijinal yoga sisteminin en önemli başarılarından biri olduğunu belirten Manaf, şöyle konuştu.

"Yoğun iş temposu ve hızlı yaşamla birlikte stres, insan hayatını olumsuz etkileyen, çağın önemli sorunlarından biri haline geldi.

Orijinal yoga sistemi, stres atmak, rahatlamak, yenilenmek ve enerji bulmak için çok kuvvetli bir araç.

Sağlık ve huzuru korumak için bir vasıta olan orijinal yoga sisteminde nefes teknikleri, gerginliği atmaya ve canlanmaya, vücut çalışmaları da fiziksel yorgunluğu ve rahatsızlığı kaldırmaya yardım ediyor."

Birbirlerine Yeniden Aşık Oluyorlar

Sevginin en büyük düşmanının zihinsel gerginlik ve stres olduğunu belirten Manaf, zihinsel dağınıklık ve konsantrasyon yetersizliğinin, insanın sevdiği kişiye odaklanmasını, duygu ve aşkını göstermesini zorlaştırdığını söyledi.

Orijinal yoga sisteminin kişisel ve toplumsal ilişkileri geliştirmeyi de sağladığını ifade eden Manaf, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yoganın evli çiftlere de faydaları var. Orijinal yoga sisteminin uygulanması halinde kişilerin içindeki sevgi potansiyeli ortaya çıkıyor. Orijinal yoga sistemi, evli çiftlerin ilişkilerini geliştirmeyi sağlayan teknikler sunuyor. Bu tekniklerle, ilişkiler pozitif yönde gelişiyor. 30 binde fazla üyemiz var. Bize gelen bazı çiftlerin ilişkileri bozulmuş veya yıpranmış oluyor. Boşananlar da bize geliyorlar. Evliliğinde sorun bulunan çok sayıda çift, yoga ile sorunların üstesinden geliyor. Orijinal yoga sistemini düzenli uygulayan bu çiftlerin ilişkileri düzeliyor, sevgi bağları tekrar güçleniyor. Bir süre sonra 5, 10 senelik eşler bir birine tekrar aşık oluyor, ikinci baharı yaşıyorlar."

"Evlilikteki Problemleri Yendik"


5 yıllık evli olduğunu belirten İlknur Doğutepe, yaklaşık 3 aydır yoga ile ilgilendiğini söyledi. Yoga'nın iletişim konusunda etkin olmayı sağladığını kaydeden Doğutepe, "Yoga, yalnız birbirimize karşı değil, çevremize karşı da hoşgörülü olmamızı, olaylara sükunetle yaklaşmamızı sağladı" dedi.

İlişkide eşlerin ortak eylemlerde bulunması ve ortak uğraşlarla ilgilenmesinin paylaşım ve evlilikteki iletişim açısından önemli olduğunu ifade eden Doğutepe, yoga yapmanın ilişkiye katkıları olduğunu gördüğünü belirtti.

Eşi Eray Doğutepe ise yoganın iletişimi kuvvetlendirdiğini, bunun da evliliğe olumlu yansıdığını kaydetti.

Baş, boyun ve sırt ağrılarının yoga ile hafiflediğini anlatan 30 yaşındaki Yasemin Bilici ise "Yoganın sağlığımın yanı sıra özel hayatıma da olumlu etkileri oldu. Eskiden sürekli kavga ettiğim, problem haline gelen ve çok ciddi krizlere dönüşen konular için artık sinirlenmiyorum. Sürekli tartıştığım erkek arkadaşımla artık tartışmıyorum. Yoga ile olaylara bakış açınız, algılayışınız ve tepki verişiniz de çok pozitif şekilde gelişiyor. Sadece bedensel değil, davranışsal olarak da pozitif yönde gelişiyorsunuz" diye konuştu.

4 senedir yoga yaptığını belirten Gülveren Evrensel de "Her evlilikte olduğu gibi evliliğimizde sorunlar vardı. Yoga sayesinde birbirimizi çok daha iyi anlamaya başladık. Pozitif olduk. Olaylara bakış açımız değişti. Evliliğimizdeki problemleri de yendik" dedi.

 
Top