• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    "MANZARA" konulu fotoğraf yarışması için sizde fotoğraf gönderebilirsiniz. Ilgili konu için BURAYA bakabilirsiiz.
    Sizi de katılıma davet ediyoruz...

Çamaşır katlama sanatı 😜

Artemis

Özel Üye
Özel üye
Kıyafet dolaplarınız günden güne genişliyor. Her bir raf yanındakini de işgal etmeye çalışıyor. İşte, okulda, akşam yemeğinde giymek için bir sürü seçenek sizi bekliyor.
Satın alırken gayet şık görünen pek çok kıyafet, düzenli bir şekilde katlanmaya gelince işi inada bindiriyor. Şimdi öğreneceğiniz yöntemle kıyafet katlama dertlerinizi iki dakikada rafa kaldırın!
Yeni bir dil öğrenmek kadar zor: Kıyafet katlama
74492

Öğrencilik hayatı, ailesinden uzakta okuyan çoğu kişinin çamaşır makinesiyle ilk tanıştığı zamandır. İlk defa makineyi çalıştırır ve bittiğinde o kadar da zor değilmiş gülüşüyle eşyaları kurutmak için taşırsınız. İşin tüm zorluğu aslında çamaşırlar kuruduktan sonra sizi bekler.
Bu meselelere eli pek de yatkın biri değilseniz işiniz gerçekten zor. Belki de iki saatte yıkayıp kuruttuğunuz eşyaların katlaması saatler sürecek. Teker teker her birine dakikalar ayırmanız gerekir. Kırışmadan her birinin katlanıp, güzelce istiflenmesinin o kadar da kolay olmadığını anlarsınız. Çamaşır makinesinden eşyaları çıkartırken takındığınız bilgiç sırıtma, çoğu zaman bu aşamada kaybolur. Unutmadan, çamaşır katlayan birine sakın şaka yapmayın.
Gerilimden huzura: Katlama sanatı

74493


Kendi kendini temizleyip katlayan giysiler icat edilene kadar harcadığınız saatleri kurtaracak bu kıyafet katlama tekniği için sadece düz bir zemine ve kıyafete ihtiyacınız var. İlk olarak kıyafetinizi düz zemine yaka kısmı sağa tarafa gelecek şekilde serin. Ardından sağ elinizin işaret ve baş parmağınızla kıyafeti, yakanın iki santim üstünden tutun. Sol elinizle aynı hareketi sağ elinizle tuttuğunuz yere paralel olarak kıyafetin orta kısmında yapın.
Kıyafeti iki noktadan kavradıktan sonra sağ elinizi solun üstünden geçirin ve çizginin kıyafetin solunda sonlandığı noktayı tutun. Bu durumda sağ eliniz, ilk tutuğunuz noktayı sol uçla birleştirdiğinde, sol elinizin parmakları kıyafetin katlanan kısmının içinde kalmış ve o noktayı kavrıyor olmalı.
Sihirbazlığa son adım: Eller havaya

74494


Buraya kadar eksiksiz geldiyseniz birazdan olacaklar ağzınızı açık bırakacak. Şimdi sağ eliniz sol elinizin üstünde çapraz bir şekilde dururken her iki kolunuzu da havaya kaldırın. Mucizevi son hareket için sağ kolunuzu tekrardan kendinize dik bir duruşa getirin ve iki kolunuz da birbirine paralel ileriye doğru uzuyor olsun. İşte bu kadar. Kıyafetinizi usulca yere koyun ve az önce olup biteni anlamaya çalışın.
Yapması anlatmasından çok daha kolay olan bu teknikte birkaç denemeden sonra kolaylıkla ustalaşabilirsiniz. Saatler süren kıyafet katlama ritüelleriniz artık yok. İki dakika içinde çamaşır makinesi dolusu kıyafetinizi katlayabilirsiniz. Dolaplarınızı kısacık bir süre içinde düzenli bir görünüme kavuşturun, ardından size kalan vaktin tadını çıkarın
 
Top