• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Cilt Lekeleri Nasıl Çıkar?

Paradoks ~

... Elif ...
Cilt lekeleriniz nasıl yok olur? Dr.Elif Güveloğlu Star Tv Melek programında ciltteki sivilce izleri, sivilce lekeleri, siyah noktalar ve pullanma için tüm bunları yok edecek doğal bir cilt maskesi tarifi verdi. Bu maske özellikle yağlı ve sivilceli ciltler için tavsiye ediliyor. Cildiniz yağlıysa ve cilt lekesi sorununuz varsa bu Dr.Elif Güveloğlu maskesi tarifini uygulayınız.

Yoğurt üzerinde biriken doğal yoğurt suyu ile cilt maskeleri yapabilirsiniz. Yoğurt suyunda bulunan asit cilt lekelerini açıyor.
Malzemelerimiz:
1 tatlı kaşığı kadar taze olmak koşulu ile kaymak
1 tatlı kaşığı kadar doğal ve katkısız süzme bal
2 adet orta boy olgunlaşmış çilek
Öncelikle 2 adet çilek püre haline getirilir ve daha sonra içerisinde kaymak ve süzme bal ilave edilerek iyice karıştırılır ve kalınca bir cilt maskesi elde edilir.
Elde edilen bu maske göz çevresi hariç olacak şekilde, daha öncesinde temizlemiş olduğunuz yüzünüze ve boyun bölgenize uygulanmamalıdır. Uygulamanın ardından ortalama 10 dakika bekleyin ve sonrasında ılık su yardımı ile cildinizi yıkayarak temizleyin ve gül suyu sürün.
“Çilek Maskesi” her cilt için uygundur, hassas citler de rahatlıkla uygulayabilirler. Çilek maskesi uzun süre uygulanmaya devam edilirse, cilt üzerindeki lekelerin rengini açacak ve içeriğindeki antioksidanlar sayesinde cildiniz çok iyi beslenerek canlanacaktır.
 
Top