• Merhaba Ziyaretçi
    Yarışma konusu belirlemek için açılan ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Dar ayakkabı nasıl genişletilir?

dderya

kOkOşŞ
AdminE
  1. Dar ayakkabıyı genişletmek için ayakkabıları ayağınıza alıştırın
Bazen en basit metotlar, en iyi olanlardır. Hiç kimse, ayağına tam oturmayan ayakkabılarla dışarı çıkma riskine girmek istemez. Yeni ayakkabıları öncelikle evin içerisinde giymek, yapıldıkları kumaşın ya da derinin rahatlamasını, dolayısıyla dışarı çıktığınızda ayaklarınızı çok daha konforlu hissetmenizi sağlar.
  1. Dar ayakkabıyı genişletmek için bir çift çorap giyin
Kulağa basit geliyor olabilir; ancak gerçekten işe yarıyor. Çok dar bir topuklunun içerisinde hareket etmeye çalışıyorsanız, ayakkabınızı şekle sokmak için ihtiyacınız olan tek şey bir çift çorap olabilir. Kalın bir çorap seçin ve bir süre bu şekilde yürüyün

  1. Dar ayakkabıyı genişletmek için ayakkabılarınızı dondurun
Öncelikle ayakkabılarınızı, ağzı sıkıca kapanmış, su dolu torbalarla doldurun (sıkıca kapandıklarından emin olun, ayakkabılardaki su hasarını onarmak çok daha zordur). Ayakkabılarınızı, su dolu torbalar tamamen donana dek buzlukta bekletin. Kısa bir süre çözülmeleri için bekleyin ve sonra buz torbalarını alın. Ayakkabınızın yapıldığı malzemenin, öncekine kıyasla biraz daha esnemiş olması gerek.
  1. Dar ayakkabıyı genişletmek için ayakkabılarınızı ısıtın
Bu yöntem, biraz daha kullanıcı-dostu ve buz torbalarının donmaları için bir gece beklemeyi içermiyor. Öncelikle, bir çift kalın çorapla birlikte ayakkabılarınızı giyin. Ayakkabılarınızı bir yandan saç kurutma makinesi ile iki dakika boyunca ısıtırken, bir yandan da dar bölgeleri gevşetmek adına parmaklarınızı ve ayaklarınızı kasın, esnetin. Deri soğuyana dek çorapları ve ayakkabıları çıkarmayın. Ayakkabıları, çorap olmaksızın test edin ve gerekliyse eğer, uygulamayı tekrarlayın. Bu yöntemle, daha uyumlu ve daha rahat ayakkabılar elde edeceksiniz.
  1. Dar ayakkabıyı genişletmek için ayakkabı tamircisine gidin
Ayakkabıları, spesifik olarak onarma niyeti ile almamanız gerekse de, bazen profesyonel yardım tek çaredir. Ayakkabı tamircisi, ayakkabılarınızın uzunluğunu ya da genişliğini bir esnetme makinesi ile değiştirebilir.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
İlgin. yöntemler. Ayakkabı genişletme sorununa hepimiz rastlamışızdır. Demek ki evde de rahatlıkla bu sorunun üstesinden gelebilecek yöntemler varmış. Hımmm güzel...
 

Benzer konular

Top