• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

"Demir ve Kanla Gelen Demokrasi"

Papatya

Umudum...
V.I.P


Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bir kısım ülkelerin kendi siyasi ve sosyo-ekonomik sistemlerini bir başka ülkeye empoze etmeye çalışmalarının, o ülkelerde aşırılıkçı yapıları güçlendireceğini söyledi.

Rusya Savunma ve Dış Politika Komisyonu'nda konuşan Lavrov, "Birilerinin bir başka ülkeye kendi sistemlerini empoze girişimleri her zaman ters tepmiştir." uyarısında bulundu.

Rusya'nın batı etkisine karşı olduğu yönündeki değerlendirmelerin doğru olmadığına değinen Rus bakan, "Ancak, demir ve kanla gelen demokrasi işlemez…" dedi.

Demokrasinin şiddet içerikli yapısını tehlikeli olduğunu vurgulayan Lavrov, "Kaos daha da kötüleşiyor. Böylece küresel seviyede krizin kontrolü imkansız hale geliyor." ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı sayfasından yapılan açıklamada ise Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadi Gatilov'un Suriye'de Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal El-Mikdad'la bir araya geldiğini duyurdu. Görüşmede Suriye'de son durum, siyasi-diplomatik çözüm sürecinin başlaması için atılabilecek adımlar ele alındı.

Suriye'de yaşanan iç savaşın ülkenin altyapısına, tarihi ve kültürel eserlerine zarar verdiğini ifade eden Gatilov, Rusya'nın şiddetin din ve mezhepler arasında ayrışmayı daha da artırmasından endişe duyduğunu söyledi. Çözüm için Cenevre Mutabakatı'nı adres gösteren Gatilov, bir an önce ateşkesin sağlanması ve tarafların müzakere masasına oturmaları çağrısında bulundu.

 
Top