• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Doğru İnsanlarla Beraber Olmak!

Safir

Özel Üye
Özel üye
Zihninizi güçlendiren, şevkimizi artıran en hayati unsur, doğru insanlarla beraber olmaktır.

Tavuklarla birlikte kaşınacağınıza , kartallarla beraber uçun..

Çevrenizdekilerin üzerinizde çok büyük etkileri var. Onların size iyi veya kötü şekilde yapabilecekleri güçlü telkinleri hesaba katarak zamanınızı geçireceğiniz kişileri büyük özenle seçin. Referans grubunuz kendinizi özdeşleştirdiğiniz insanların bulunduğu gruptur. Bunlar birlikte çalıştığınız, konuştuğunuz , yaşadığınız, toplumda veya iş haricinde birlikte olduğunuz kişilerdir.

Unutmayın ki , tıpkı bukalemun gibi yakın ilişki kurduğunuz kişilerin fikirlerini,davranışlarını ve tutumlarını bilinçsizce benimsersiniz.

Birlikte zaman geçireceklerinizi seçerken gereksiz tanışıklıklar kurmayın. Yeni, olumlu insanlarla karşılabilmek için eski grubunuzla ilginizi kesmeniz ; olumsuz tiplerden kaçmanız gerekir.
Bu tipler mutsuzluğunda ana sebebidirler.

Kötü ilişkiyi devam ettirmek başarı ve mutluluk potansiyelini söndürür. Çevremizdeki insanların telkinlerinden çok fazla etkileniriz. Bu sebeple çevrenizi dikkatle seçin.

(Genç Beyin)
 
Top