• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Dünya Diyetisyenler Günü Ne Zaman? 6 Haziran Neden Dünya Diyetisyenler Günü Olarak Kutlanır?

AybüKe

Şimdi Onlar Düşünsün
V.I.P
Dünya diyetisyenler günü ne zaman diye merak eden okuyucularımız için hazırladığımız bu içerikte dünya diyetisyenler günü mesajları da yer almaktadır. Neden 6 Haziran dünya diyetisyenler günü olarak kutlanıyor? 6 Haziran dünya diyetisyenler günü hakkında detaylı bilgi…


Sağlık profesyonelleri olarak özel bilgi ve yetenekleri ile toplum sağlığını geliştirmeyi amaçlayan diyetisyenlerin günü ne zaman diye merak ettiniz mi? Dünya diyetisyenler günü ne zaman diye soranlar için hazırladığımız içerikte bu gün hakkında detaylı bilgi yer alıyor. 6 Haziran dünya diyetisyenler günü olarak kutlanmaktadır. Türkiye Diyetisyenler Derneği geçtiğimiz yıllarda bugünle ilgili açıklama yaparak mesleğin önemini vurgulamıştır. Peki, neden 6 Haziran dünya diyetisyenler günüolarak kutlanır?
Neden 6 Haziran dünya diyetisyenler günü olarak kutlanır?
Türkiye’de 1986 yılından itibaren her yıl 6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü olarak kutlanıyor. Ayrıca dünyada son 10 yılda değişik ülkelerde de diyetisyenler günü kutlanmaya başlanmıştır. Beslenme ve Diyetetik eğitimi Türkiye’de 1962 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde başlamış, Hacettepe Sağlık Bilimleri Fakültesi, Temel Bilimler Yüksekokulu Diyetetik Programı’ndan ‘Diyetisyen’ unvanı ile ilk mezunlarını 6 Haziran 1966’da vermiştir. Bu tarih nedeniyle 6 Haziran’da her yıl Türkiye’de Dünya Diyetisyenler Günü kutlanır.
 

Top