• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Dünyadan- Kızlarla çıkma kültürleri

Suskun

V.I.P
V.I.P

Avustralya
Genellikle ilk teklif kızlardan geliyor ve hesabı da erkeklere bırakmıyorlar.Avrupa
Gençler ikili çıkmak yerine, çiftler halinde ve grup olarak birlikte çıkıyorlar. Flört bir arkadaş eğlencesine dönüştürülerek hafifletiliyor. Ayrıca özellikle ilk kez çıkılmışsa kızlar kendi hesaplarını ödemek istiyorlar.Japonya ve Kore
Üniversiteyi ortalayana kadar kızlar kimseyle çıkmıyorlar.
Brezilya
Avrupa'dakinin aksine gruplar halinde çıkmak pek hoş karşılanmıyor. Romantik akşam yemekleri tercih ediliyor.
Çin
20 yaşına kadar kimse birbiriyle çıkmıyor. Çinli gençlerden birinci, ikinci, hadi bilemediniz üçüncü çıktıkları insanla evlenmeleri bekleniyor.
Ukrayna
Kadınlar tokalaşmaktan hoşlanmıyor, bu eylemin kadınsı olmadığını düşünüyorlar. El ele tutuşarak yürümek yerine, erkeğin koluna girmeyi tercih ediyorlar.
ABD
İlk de olsa son da hesabı erkeklerin ödemesi gerekiyor. Ayrıca yine Avrupalı kızların aksine araba ya da restoran kapısının kendilerine açılmasını ve mümkün olduğu kadar itina gösterilmeyi istiyorlar.
Meksika
Bir kızla ilk çıkışınız ailesinden gizli olabilir, ama ikincisinden sonra hemen bütün aileyle tanıştırılır, babadan ise onay alırsınız.
Filipinler
İlk kez çıktığınız bir kızla asla samimi bir tonla konuşamazsınız. Eğer ortak diliniz buna müsaitse sizli bizli konuşmaya devam etmelisinizHindistan
Hindistan'da bu işler genellikle çöpçatanlar tarafından çözülür. Mahallenin çöpçatanı uygun bulduğu iki genci, aileleriyle de konuşarak dışarıda buluşturur ve anlaşıp anlaşamadıklarını gözden geçirdikten sonra hızlı bir şekilde diğer aşamalara geçer.
 

Benzer konular

Top