• Merhaba Ziyaretçi.
    "Bir şehre tepeden bakmak " konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.
    Sizi, yarışmaya katılıma davet ediyoruz...

Dünyamızı Tehdit Eden Çevre Kirliliği

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Dünyamızı Tehdit Eden Çevre Kirliliği

Çevre kirliliği her geçen gün dünyamızı daha da tehdit etmektedir. Peki, çevre kirliliği nedir? Bu sayfamızda bu sorunun cevabını vererek çevre kirliliğini önlemenin yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Dünyada yaşayan insanların ve diğer canlıların hayatlarını devam ettirdikleri dış ortama çevre adı verilmektedir. Çevrede fiziksel ve biyolojik olmak üzere iki unsur bulunmaktadır.

Çevrenin fiziksel unsurları hava, toprak ve su olarak bilinirken; insan, hayvan ve mikroorganizmalar da çevrenin biyolojik unsurlarını oluşturmaktadır.

Çevre kirliliği fiziksel unsurlar olan hava, toprak ve su üzerinde çeşitli sebeplerle birtakım tahribatın meydana gelmesi ve bu sebeple bunlarda yaşayan canlıların hayatlarının tehlikeye girmesi durumudur.

Özellikle insanlar tarafından ortaya konulan makineleşme ve doğal ortamlara zarar verme davranışı çevre kirliliğine büyük etki etmektedir.

Bu durumun temel sebebi insanın gerek teknolojiyi gerekse diğer imkânlarını kullanarak kendisine yapay bir çevre oluşturma isteğidir. Bu yapay çevre ise doğayı her geçen gün daha da bozmuş ve çevre kirliliğini arttırmıştır.
 

Top