• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Erkekler Ağlamaz (!)

Papatya

My everything.
V.I.P


Şarkıların sözleri ve filmler bir yana dursun erkeklerin ağlamadığı yönündeki inanış çokta doğru değil açıkçası.

Bir kadın olarak ağlayan bir erkeğin asla zavallı veya güçsüz değil, aslında o heybetin altında bir kalbi, hemde kırılabilen bir kalbi olduğunu gösterebilecek kadar güçlü olduğunu düşünüyorum.

Burada bahsi geçen her dakika ağlayan, her duygusal film karşısında göz yaşlarını tutamayan, annesi ile her telefon konuşmasında duygulanan, "beni bırakma" yalvarışlarındaki erkek tipi değil elbette. Söz konusu "ağlayabilen erkek" güçlü olma ve göğüs germe misyonunun bile yenik düşebildiği durumlar karşısında sinir boşalması yaşayabilen erkek.

Yani demek istediğim; erkeklerin de kırgınlıkları, pişmanlıkları, hayal kırıklıkları ve umutları var. Biz kadınlar,(elbette erkeklerin kendilerini bize yansıtış şekillerinin de bunda payı var) erkekleri yenilmez, ağlamaz, kırılmaz, etkilenmez, üzülmez görebiliyoruz.

Yapılan araştırmaların, ağlamaya cesareti olan erkeklerin kadınlar tarafından çok daha "seksi" ve "cesur" olarak nitelendirdiğini biliyor muydunuz?

"Ağlayan erkeklerin omuzlarını indirip, 'dayanamıyorum artık' diyebilecek kadar cesaretli olduğunu düşünüyorum" cümlesini destekleyen kadın sayısı oldukça fazla.

Bunun yanında "Ağlayabilen erkeğin insancıl tavırlar sergiliyor olması beni çok etkiliyor" veya "Sinirini ve umutsuzluğunu bağırarak göstermesindense ağlamasını tercih ederim" diyen kadınlarda var.

Yani sevgili erkekler, kadınlar sizin ağlamanızdan irite olmuyor, hemde hiç!

Erkeklerin kendilerini daha doğrusu kalplerini bize açamamasının sebebini biraz kendimizde de arayalım!

Papatya Somer

 

SizinSesiniz

~~ Son Kez ~~
Özel üye
Gecenin Koyu Siyahı Çöktüğü Vakit, Erkeklerde Ağlar. Ama Kimse Görmeden. Erkeklerde Ağlar Yaşanmışlıklar İçin. Erkeklerde Ağlar Çünkü... (Devamı Bu Linkin Ucunda.)


(Aklıma Güzel İlhamlar Geldi ve Bugün Yada Yarın Bu Yazıyı Paylaşacağım.)

RüzqαrqüŁü :) Güzel Konu İçin ve Aklıma Getirdiğin Güzel Fikirler / İlhamlar İçin. :)
 

Benzer konular

Top