• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Erkekler Neyi Neden Yapar?

Papatya

V.I.P
V.I.P


Hepimizin dönem dönem aklından geçer… Neden sürekli randevulara geç kaldığını, niye arayıp sormadığını ya da Play Station tutkusuna anlam verebilmek için sevgilimizin ve ya ilgilendiğimiz erkeğin zihnine girip, aklından geçenleri okumak isteriz…

Ama artık işiniz çok daha kolay olacak çünkü işinizi kolaylaştıracak bir araştırma yaptık.

İşte size erkekler hakkında en çok şikayet ettiğiniz konular ve nedenleri!

Arayıp sormuyorsa

Genellikle kadınların en çok şikayetçi olduğu şeylerden biridir; onları aramayan sevgilileri örneğin, muhteşem bir erkekle birliktesiniz, keyifli vakit geçiriyorsunuz, kimyanız da uyuyor, yanınızdan ayrılırken sizi arayacağını söylüyor ve aramıyor. Zaman uzadıkça gerginliğiniz ve endişeleriniz artıyor. Peki, sizi neden aramıyor olabilir?

En çok acı veren ama en sık rastlanan nedenlerden ilki, her ne kadar birlikteyken sizinle keyifli vakit geçiriyormuş gibi gözükse de aslında düşündüğünüz kadar ilgisini çekememiş olabilirsiniz.

Erkeklerin bir bu tarz bir davranış sergilemelerinin en önemli nedenlerinden bir diğeri ise hala çekici olduklarını hissetme ihtiyacı. Genellikle uzun süreli ilişkileri olanlar ya da evli olanlar yalnız dışarı çıktıklarında bunu test etme eğiliminde olabiliyorlar. Size de saatlerce belki günlerce telefonunuzun çalmasını beklemek kalıyor.

Eğer sizi aramıyorsa, belki de klasik erkek mantığıyla sizin için yeterli olmadığını hissediyor ve bu sebeple uzun vadede üzüleceğinden korkuyor olabilir. "Sen benden daha iyilerine layıksın" cümlesini duyanlarınız mutlaka olmuştur, değil mi?

Eğer Perşembe günü tanıştıysanız, Pazar gününe kadar hala sizi aramadıysa, üzgünüz ama Pazar gününe kadar altı, yedi tane daha numara toplamış olabilir ve aradığı numara sizinki olmayabilir

Sürekli geç kalıyorsa

Sevgiliniz ya da sevgili adayınız sürekli geç kalıyorsa ve siz sürekli her gittiğiniz yerde onu yarım saat bekliyorsanız bunun sebebi aslında düşündüğünüz kadar komplike değil. çünkü siz 7.00'de biriyle buluşacaksanız yarım saati hazırlanmaya yarım saati de yola ayırırsınız ama erkekler akıllarında sadece sayıyı tutabildikleri için, onlar 7.00'de evden çıkmaları gerektiğine odaklanıyorlar. Dolayısı ile de hep en az yarım saat geç kalıyorlar. Yapacak bir şey yok, yaradılış meselesi

Play Station tutkusu

"Nasıl oluyor da bir oyunla saatlerini geçirebiliyorlar" diye mi düşünüyorsunuz? Elbette biz kadınlarda bilgisayar oyunlarını ya da Play Station oynamayı seviyoruz ancak erkeklerden ayrıldığımız nokta şu; onlar bütün günü oyun başında geçirdiklerinde bunu bir aktivite olarak görürken, biz "bütün günü hiç bir şey yapmadan geçirdik" olarak yorumluyoruz. Herhangi bir efor sarf etmeden, oturdukları yerden gerçekleştirdikleri bu "aktivite"nin içine bir de rekabet duygusu girdi mi, oyunun galibi belli olmadan hiç kimse hiçbir şey yapmıyor. Sonuç; siz telefona bakıp dururken, onun aklı tamamen oyunda oluyor!

Boş buzdolabı


Sevgilinizin buzdolabı fare düşse kafası yarılacak gibi mi? Ne zaman o dolabın kapısını açsanız geçen günlerden kalma pizza dilimleri, birkaç bira ve belki vaktiyle son derece güzel görünen ancak şimdi o halinden eser kalmamış meyveleri mi görüyorsunuz. Bu durumun da açıklaması çok basit, siz hiç markette alışveriş yapan bir erkeğin alışveriş sepetine baktınız mı? Sadece sepete bakarak o erkeğin evli mi yoksa bekar mı olduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü biz kadınlar alışveriş yaparken genellikle hafta boyu ihtiyacımız olabilecek şeyleri almayı tercih ederken onlar sadece günü kurtaracak şeyler alırlar. Yani eğer yalnız yaşayan bir erkek arkadaşınız varsa, siz siz olun karnınızı doyurmadan ya da yanınıza yiyecek bir şeyler almadan ziyarete gitmeyin.

 
Top