• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Gazipaşa meclisinden Suriyelilere 'plaj' yasağı

AybüKe

Şimdi Onlar Düşünsün
V.I.P
ANTALYA'nın Gazipaşa ilçesinde, belediye meclisinde alınan kararla Suriyelilerin Gazipaşa'daki plajlara girişi yasaklandı. Oylamada çekimser kalan Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Ali Yılmaz, "Şahsen ben vatandaşlığına, etnik kökenine veya mezhebine bakarak ayrım yapmak taraftarı değilim; doğru olmadığını düşünüyorum. İnsanların da rahatsız edilmesine göz yumulmaması lazım. Kim rahatsız ederse etsin zabıtamız gerekeni yapacaktır" dedi.

Gazipaşa meclisinden Suriyelilere 'plaj' yasağıANTALYA'nın Gazipaşa ilçesinde, belediye meclisinde alınan kararla Suriyelilerin Gazipaşa'daki plajlara girişi yasaklandı. Oylamada çekimser kalan Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Ali Yılmaz, "Şahsen ben vatandaşlığına, etnik kökenine veya mezhebine bakarak ayrım yapmak taraftarı değilim; doğru olmadığını düşünüyorum. İnsanların da rahatsız edilmesine göz yumulmaması lazım. Kim rahatsız ederse etsin zabıtamız gerekeni yapacaktır" dedi.
Gazipaşa Belediyesi'nin haziran ayı meclis toplantısı, Gazipaşa Kültür Merkezi'nde, Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ın yönettiği oturumda gerçekleştirildi. 4 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis oturumunda CHP'li Ulaş Özgen, gündem dışı söz alarak, Suriyelilerin Gazipaşa'daki plajlara alınmamasına yönelik önergeyi başkanlık divanına sundu. Başkan Yılmaz, konuyla ilgili siyasi partilerin grup başkanlarından fikirlerini aldı. İlk olarak CHP'li Özgen, açıklamada bulundu. Belediye Başkanı Yılmaz da konunun komisyona gönderilmesi yönünde fikir beyan etti. Önergenin gündeme alınarak, meclis komisyonuna gönderilip, gönderilmemesi oylamaya sunuldu. Oylamada Başkan Yılmaz'la birlikte 10 meclis üyesi, komisyona gitmesi yönünde oy kullanırken, 13 meclis üyesi de tersi yönde oy kullandı. Bunun üzerine maddenin gündeme alınıp, mecliste görüşülerek, oylanmasına karar verildi.
İYİ Parti Grup Sözcüsü Mehmet Yüksel, konuyu olumlu bulduklarını ve desteklediklerini söyledi. AK Parti Grup Sözcüsü Mustafa Uysal ise "Bu konular devlet politikasıdır ve ülkemizde, bölgemizde birçok yabancı uyruklu kişiler gelip gidiyor. Bence bu uygulama yanlış" diyerek, desteklemedikleri görüşüne yer verdi. MHP'li meclis üyeleri de desteklemediklerini dile getirdi.
OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ
Görüşmelerin ardından Suriyelilerin Gazipaşa'daki plajlara alınmaması yönündeki madde, meclis üyelerinin onayına sunuldu. Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ın çekimser kaldığı oylamada AK Parti'li ve MHP'li üyelerin 7 ret oyuna karşılık, CHP'li ve İYİ Parti'li üyelerin 12 oyuyla gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.
'DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM'
Meclis oturumunun ardından gazetecilere açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkanı Yılmaz, "Sonuçta insan haklarına dikkat etmek durumundayız. İlçemiz aynı zamanda turistik bir bölge. Gelen kişinin vatandaşlık durumuna bakmamamız lazım. Gelen kişi insanlarımızı rahatsız ediyorsa gereğini de yapmamız gerekiyor. Suriyeli olmuş başka bir ülkenin vatandaşı olmuş önemli değil. Şahsen ben vatandaşlığına, etnik kökenine veya mezhebine bakarak ayrım yapmak taraftarı değilim, doğru olmadığını düşünüyorum. Ama insanların da rahatsız edilmesine göz yumulmaması lazım. Kim rahatsız ederse etsin zabıtamız gerekeni yapacaktır" diye konuştu.
 

EsRaRenGiz

[ÇARŞI]
Özel üye
Kesinlikle desteklediğim bir karar. Mültecilerin yeri mülteci kampıdır plajlara gidip milletin karısına kızına sarkmak, akşama kadar nargile tüttürmek değildir...
Gerçi bunların mülteciliği de kalmadı, rahatça bayramlarda kafalarına göre gidip gelebiliyorlar ''savaş olan ülkelerine''!! neyse gene sinirlerim bozuldu görünce aklıma geldi
 

Artemis

Özel Üye
Özel üye
Yarışma Birincisi
Kesinlikle desteklediğim bir karar. Mültecilerin yeri mülteci kampıdır plajlara gidip milletin karısına kızına sarkmak, akşama kadar nargile tüttürmek değildir...
Gerçi bunların mülteciliği de kalmadı, rahatça bayramlarda kafalarına göre gidip gelebiliyorlar ''savaş olan ülkelerine''!! neyse gene sinirlerim bozuldu görünce aklıma geldi
Kesinlikle katılıyorum
 

AybüKe

Şimdi Onlar Düşünsün
V.I.P
Her yeri sardılar bari denizden uzak dursunlar keşke bu karar her bölgede alınsa
 

Sentinus

Hayali bir Aslıya şiirler yazan şizofren bir Kerem
Özel üye
ülkemin en ufak kara parçasından bile kovulmalarından yanayım ben ama maalesef ki bizim arap sevici ülkemiz bunları daha da bağrına basmaya devam ediyor maalesef.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yukarıdaki resimler elbette ki temsili ama buna benzer görüntülerin Antalya plajlarında da çokça yaşandığını söyleyebilirim. Kararı destekliyorum bende amaç ve zihniyetleri belli olan bir zümrenin insanlarımızı bu şekilde rahatsız etmelerini kimse desteklemez. Sanırım belediye başkanı da bulunduğu konum itibari ile eleştiri alacağını düşündüğü için karşı olduğunu söylemiş. Nüfusumuzun % 7, 8 ' Suriyeli göçmenler ve bu günler daha iyi günlerimiz eğer acilen önlemler alınmazsa çok acı şeyler yaşanacak. Hatta yaşanıyor da ama hepsinden haberimiz olmuyor.
 

AybüKe

Şimdi Onlar Düşünsün
V.I.P
BuSuriyeliler kadar nankör insan yok hani derler ya acıma yetime döner koyar götüne diye bir söz yeni yeni ülkemize geldikleri zamanlarda bizim ev sahibinin kardeşinin oğlu işe alıyor bunları yedirip içiriyor ev tutuyorlar cepleri para görüyor ama çalışmaya göt yok hemen gidiyor başka biriyle anlaşıyor iş değiştirecek aklı sıra eee bizlerde altta kalmadık ev sahibi çıkın gidin dedi gözlerinin yaşlarına bakmadı bulduğu iş sahibiyle de konuştular o işleri de olmadı o gün içinde zorla evden attılar hala gitmeye niyetleri de yoktu evden
 
Top