• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Greenpaece?

SizinSesiniz

~~ Son Kez ~~
Özel üye
Greenpeace, narin dünyamızın korunması için var. Çünkü dünyanın çözümlere, değişime ve eyleme ihtiyacı var…

Greenpeace, çevreyi korumak ve barışı desteklemek için faaliyet gösteren bağımsız küresel bir örgüt olarak:

Gezegenimizin en büyük tehdidi iklim değişikliğine karşı Enerji [D]evrimini başlatmak
Tahripkar ve sorumsuz balıkçılık politikalarına meydan okuyarak ve deniz rezervleri ağı yaratarak denizlerimizi korumak
Dünyanın en eski ormanlarını ve bu ekosisteme bağlı yaşayan bitki, hayvan ve insanları korumak
Çatışmaların nedenlerini ele alarak, bütün nükleer silahlardan arınmak yoluyla silahsızlanma ve barış için çalışmak
Bugünün ürünlerinde zararlı kimyasalların kullanılmadığı zehirli maddelerden arınmış (toksiksiz) bir gelecek yaratmak
Genetiğiyle oynanmış organizmaları reddederek, biyolojik çeşitliliği korumak, sürdürülebilir tarımı desteklemek için çalışır.

Greenpeace, Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Pasifik'te toplam 40 ülkede, 28 bölgesel veya ulusal ofisle faaliyet gösteriyor. Bağımsızlığını korumak için Greenpeace hiçbir hükümet veya şirketten bağış kabul etmez.

Greenpeace 1971'de gönüllüler ve gazetecilerle dolu küçük bir tekneyle, Amerika'nın yeraltından nükleer test yaptığı yer olan Alaska'nın kuzeyindeki Amchitka adasına doğru yelken açtığı günden beri çevre sorunlarına karşı kampanyalar yürütüyor. "Tanıklık etme" ve "şiddetsiz eylem" geleneği ve gemileri hâlâ Greenpeace kampanyalarının vazgeçilmezidir.

Greenpeace, bilimsel verilere dayanan kampanyalar yürütür.

Çevreye karşı işlenen bir suça tanıklık etmek, kamuoyunun dikkatini çekerek suçu işleyenler üzerinde baskı oluşturmak amacıyla yapılan barışçıl eylemler; sabırla yapılan analizler, raporlar, basın açıklamaları, yetkililerle görüşmeleri içeren tüm çalışmaların 'vitrini'dir yalnızca…

Greenpeace ayrıca, uluslararası anlaşmalara lobi etkinlikleriyle ağırlığını koyan, taslaklar öneren ve kabul ettirebilen az sayıdaki yetkin çevre örgütünden birisidir.
[h=1]Temel değerlerimiz[/h]
Greenpeace yeşil ve barışçıl bir gelecek için gereken güçlü çözümleri ve küresel çevre problemlerini ortaya koymak için şiddet içermeyen ve yaratıcı çatışma kullanan bağımsız bir kampanya organizasyonudur.  • Finansal Bağımsızlık
Greenpeace hükümetlerden, şirketlerden ve siyasi partilerden finansal destek istemez ya da kabul etmez. Greenpeace bağımsızlığından, hedeflerinden, tarafsızlığından ya da bütünlüğünden ödün verecek bağışları ne arar ne de kabul eder. Greenpeace bireysel destekçilerin bağışları ve Özel Vakıfların büyük desteğine dayanır.

  • Şiddetsizlik
Biz herhangi bir şeyden gelen şiddetin ahlaki olarak yanlış olduğuna inanırız. Yaratıcı şiddetsiz sivil itaatsizliğin, insanları ikna etmenin ve değişim yaratmanın etkili bir yolu olduğuna inanırız.

  • Küresellik
Bizler dünya vatandaşıyız ve taraf tutmayız. Daha ziyade çevresel tehditlere küresel çözümler ararız.

  • Hedefe Odaklılık
Yapabileceğimiz en büyük değişimi yapmak için çalışırız. Kaynaklarımızı, maksimum etki elde etmek için kullanmayı hedefleriz.

  • Yaratıcılık
Çevre problemlerini ve güçlü çözümlerini, tıpkı uğraşmaya çalıştığımız daha yaratıcı ve yenilikçi olmaya başlayan muhaliflerimiz gibi, yenilikçi olarak ve risk alarak, espri anlayışı ile çalışarak ortaya koyma yaklaşımımız yaratıcıdır.

  • Farklılık - Çeşitlilik
Biz küresel bir organizayonun parçasıyız. Değerlerimizdeki farklılık; çalışanlarımıza, kaynak geliştirmecilerimize, inançlarımıza, fikirlerimize ve kampanya aktivitelerimize de yansımıştır. Bu farklılığın temeli, bizim yaş, cinsiyet, din, ırk, millliyet ve cinsel eğilim farkı gözetmeksizin herkesle çalışıyor olmamızdan gelir.

Peki Ne Yapar Bu Greenpeace?

GDO'lu besinleri kaldırmak
Akdenizi korumak
Nükleersiz bir gelecek
Küresel ısınma ve enerji

ile savaşmak amaçlı kurulmuş bir dernektir.

Buyrun sizde katılın.

Güzel bir dünya için el ele verelim..

BUYRUN.
 
Top