Güzellikleriyle Dikkat Çeken 10 Koreli Kız - Koreli Ünlüler

Simurg

Bekle beni İstanbul
Özel üye
Her ne kadar dünya çapında tanınmış olmasa da bunlar Güney Kore'de güzellikleriyle oldukça ünlü olan güzeller. :-D


Park Shin Hye


Park Shin Hye


Gwangju doğumlu oyuncudur. Genç yaşına rağmen ekranların aranan ismidir. Önemli başarılar yakalamış dizilerde ve filmlerde başrolü oynamıştır. Baş yapıtlarından bazıları The Heirs, Heartstrings ve You're Beautiful'dur.


Lee Ji Eun (IU)


Lee Ji Eun (IU)


Gwangjin doğumlu söz yazarı, şarkıcı ve oyuncudur. 2014 Asya Müzik Ödülleri'nde en iyi vokal performansı ödülünü almıştır. Yine geçtiğimiz yıl Melon Müzik Ödülleri'nde Nominee albümü Yılın Albümü ödülünü kazanmıştır.


Go Ara


Go Ara


Jinju doğumlu oyuncudur. Güzel ve başarılı oyuncu geçtiğimiz yıllarda En İyi Yeni Kadın TV Başrol Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.


Lee Hyeri


Lee Hyeri


1994 doğumlu Hyeri, Girl's Day adlı popüler kız grubunun en küçük üyesidir. Yeni tanınmaya başlanmasına rağmen güzelliği ile ön plana çıkmaktadır.


Park Min Young


Park Min Young


29 yaşındaki oyuncu, 10 yıldır oyunculuk yapmaktadır. Dongguk Üniversitesi'den mezundur. Güzelliği ile gözleri kamaştıran oyuncu City Hunter ve Healer gibi dizilerde başrol oynayarak ekranların aranan isimlerine adını yazdırmıştır


Bae Joo Hyun (Irene)


Bae Joo Hyun (Irene)


2014'ün Ağustos ayında çıkış yapan Red Velvet adlı grubun lideri ve en büyük üyesidir. 1991 doğumludur.


Lee Sung Kyung

Lee Sung Kyung


1990 doğumlu model ve oyuncudur. İlk oyunculuğunu 2014 yılında yayımlanan It's Okay, That's Love adlı dizide yapmıştır. Oyunculuğu hakkında olumlu eleştirilerden sonra bu yıl Flower Of The Queen adlı dizide yer almıştır.


Kim Hyun Ah (HyunA)


Kim Hyun Ah (HyunA)


Şarkıcı, model, dansçı, rapçi ve tasarımcıdır. Tüm Dünya'ya adını Gangnam Style klibiyle duyurmuştur. Trouble Maker üyesi ve 4MINUTE adlı kız grubunun üyesidir. Geçtiğimiz yıllarda birçok solo albüm çıkartmıştır. En fazla hit olan şarkıları Red, Bubble Pop, Change ve Ice Cream'dir.


Im Jin Ah (NaNa)


Im Jin Ah (NaNa)


Şarkıcı ve modeldir. Geçtiğimiz sene yer aldığı Roommate adlı varyete şovda kendini sevdirmeyi başarmıştır. 2009'dan beri Kore'de popüler olan After School'un, 2010'dan beri ise Orange Caramel'in üyesidir. 23 yaşındaki genç şarkıcı, geçtiğimiz sene Dünya'nın en güzel 2. kadını seçilmiştir.


Bae Su Ji (Suzy)

Bae Su Ji (Suzy)


2010'dan beri üyesi olduğu miss A adlı grubun en küçük üyesidir. Birkaç yıldır oyunculuk yapmaktadır. Güney Kore'de güzelliği ile oldukça ünlüdür. Aynı zamanda güzel vokali sayesinde gönülleri fethetmiştir. En İyi Yeni Kadın Film Oyuncusu Dalında Baeksang Sanat Ödülü'nü almıştır.
 

Top