• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Hanifi Avcı'yı İçeri Alıyorlar...!!!!

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
İstanbul'un da aralarında bulunduğu bazı illerde ''Devrimci Karargah Örgütü''ne yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alınan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, havalanından Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından özel araçla alındı. Avcı geniş güvenlik önlemleri alttında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine hakim ve savcıların giriş yaptığı kapıdan alınıp savcılık katına çıkarıldı. Avcı ifade vermeyi reddetti.

Avcı daha önce yaptığı açıklamada savcıya ifade vermeyeceğini belirtmişti. Tartışmalar yaratan "Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabını da yazan emniyet müdürü Hanefi Avcı yakalama kararı ile ilgili olarak, "Hukuk kuralları çiğneniyor" dedi.

Savcılık katına çıkarılan Hanefi Avcı, Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık'ın karşısına çıktı.

Ancak Avcı, savcının sorularına yanıt vermedi.

TUTUKLANMASI İSTENDİ

NTV'ye bilgi veren Hanefi Avcı, avukat istemediğini söyledi. Avcı, İstanbul Barosu tarafından kendisine tayin edilen avukatı da kabul etmedi.

Savcıya ifade vermediğini belirten Hanefi Avcı, "Tutanağa da imza atmadım" dedi.

Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

30 EYLÜL'DE NE AÇIKLAYACAKTI?

Avcı, 25 Eylülde yaptığı açıklamada, "Tüm bildiklerimi, gerçekleri, herşeyi 30 Eylül'de basın açıklamasıyla anlatacağım" demişti.

Avcı, kitap yazdıktan sonra NTV'de katıldığı bir programda ise, "Bu dünyada bana cehennemi yaşatacaklar" diye konuşmuştu.

TELEFONU KULLANMIŞTI

İstanbul'da “Devrimci Karagah” örgütü üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 17 kişiden 13’ü tutuklanmıştı.

Hanefi Avcı'nın, tutuklananlar arasında yer alan Necdet Kılıç’a ait telefonlardan birini kullandığı ortaya çıkmıştı.

Avcı'nın Necdet Kılıç'ı Mersin'de görev yaptığı 1980'li yıllardan beri tanıdığı belirtiliyor.

Bu arada, Hanefi Avcı'nın, sözkonusu operasyonla ilgili olarak bu hafta bir basın toplantısı yapması bekleniyordu.
 

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
bende ne zamn alıcaklar içeri diye bekliyordum...tutuklar uygun bi gerekçede yapıştırılar hemn...susturmasını iyi biliyorlar..gerçi biz susmaya dünden razı olduktan sonra...özgürlükmüş...daha iyi bi yasammış..ne özgürlüğü ya gazetecilerimiz düşünürlerimiz bile kaleminden çıkana dikkat eder oldu aman tutuklanmayalım..hakkımızda dava açılmasın diyorlar...nereye kadar susmaya devam eden bir toplum olucaz merak ediyorum.
 

wien06

V.I.P
V.I.P
Bazen sasirmadan edemiyorum. Cünkü öyle bir hale geldikki bu kadarida olurmu dememiz gereken olaylar karsisinda niye bu kadar gec kaldilar demeye basladik. Ayni bu son Hanifi Avcinin tutuklanmasi olayinda oldugu gibi normal sartlarda bu olaya tepki göstermemiz lazimken niye bukadar gec kaldilar demeye basladik.

Cünkü Türkiye öyle bir hale geldiki suanki hükümete özelliklede feytullah gülene laf söylemek onlari karalamak en büyük suc bunlari göz önüne aldigimizda Avcnin tutuklanmasi bizim icin gec alinmis bir karar.

Ama merak etmeyin birkac gün icinde bu olayida unutturacak bir gündem ortaya cikar. Cünkü Akp gündem degistirme konusunda tam bir uzman oldu. Nasil olsa medya onlarin elinde onlarda bu gücü istedikleri gibi kullaniyorlar.
 

kısacaben

Katılımcı
kitabında akp karsıtı olmak yakalanması için iyi bir gerekçe hepimiz padişahımız çok yaşa demek zorundayız sonra ferman padişahın ordu mensuplarından sıkılıp emniyet mensuplarınada el attı sayın padişahımız
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
S Şairlerden 0

Benzer konular

Top