• Merhaba Ziyaretçi.
    "Çiçek " konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.
    Sizi, ankette oy kullanmaya davet ediyoruz...

Hayatının Değeri Ne Kadar?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Konu parlatma
Bir gün genç çocuk babasına sorar 'Hayatımın değeri nedir?

Baba cevap vermek yerine al bu taşı ve markete satmaya götür der. Eğer fiyatını soran olursa iki parmağını kaldır ve bir şey söyleme.

Çocuk markete gider ve bir kadın sorar.Bu taş ne kadar onu bahçeme koymak isterim, çocuk bir şey söylemeden iki parmağını kaldırır. Kadın 2 dolar mı? Alıyorum der. Eve giden çocuk babasına, bir kadın 2 dolara satın almak istiyor der. Babası çocuğa bu sefer bir müzeye gitmesini eğer almak isteyen olursa hiçbir şey söylemeden sadece iki parmağını kaldırmasını söyler. Çocuk müzeye gider ve bir adam taşı almak istediğini söyler bir şey söylemeden iki parmağını kaldırır adam '200 dolar mı alıyorum'der.Çocuk şok olur ve eve koşar. Babasına 'Bir adam bu taşı 200 dolara almak istiyor' der. Babası 'Oğlum son olarak bu taşı değerli taşlar satan dükkana götürmeni istiyorum.Dükkan sahibine göster ve fiyatı sorarsa sadece iki parmağını göster. Çocuk değerli taşlar satan dükkana girer taşı gösterir. Dükkan sahibi 'Bu taşı nereden buldun bu dünyada nadir görülen taşlardan bunu almalıyım,ne kadar?' diye sorar. Çocuk iki parmağını kaldırır ve adam 'alıyorum' der 200,000 dolara. Çocuk ne diyeceğini bilemez ve babasına koşar.Baba bir adam bu taşı 200,000 dolara almak istiyor.

Babası şöyle der;

Oğlum şimdi hayatının değerini anladın mı? Şimdi anladın mı nereden geldiğin, nerede doğduğun, teninin rengi, ne kadar zengin bir ailede doğduğun, önemli değil. Önemli olan kendini nerede konumlandırdığın, çevreni oluşturduğun insanlar.

Kendini ne şekilde taşıdığın.Tüm hayatını, 2 dolarlık bir taşmış gibi hissederek yaşayabilirsin. Tüm hayatını çevrende seni 2 dolarlık taş olarak görenlerle yaşayabilirsin. Fakat her insanın içinde bir elmas vardır ve çevremizdeki insanları seçebiliriz.

Değerimizi bilen ve içimizdeki elması gören insanlarla.Kendimizi bir markete yada mücevher dükkanına koymayı tercih edebiliriz. Ve ayrıca başka insanların değerini de görmeyi seçebiliriz. Başka insanlara kendi içlerindeki elması görmelerinde yardımcı olabiliriz. Çevremizdeki insanları akıllıca seçmeliyiz. Hayatımızda fark yaratacak olan şey bu ve bazı insanlar sizi PAHA BİÇİLMEZ GÖRECEKLER...
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Her insan aslında çok değerli. Ama ah biz insanlar herşeyi değersizleştiriyoruz :)
Ve yine herşeyin değerini, onu kaybedince anlıyoruz. Aslında o küçük taş bile ne kadar kıymetli değerini bilene :)
 

Top