• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Himalaya Tuz Lambası Nedir

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Himalaya Tuz lambası için Bilimsel Açıklama

Yapılan bilimsel araştırmalara göre himalaya kristal tuz lambaları eksi iyonları 00 varan miktarlarda artırdığı gözlenmiştir. İyonlanmış hava sayesinde havada bulunan bakteriler azaltılmakta temiz ve sağlıklı hava sağlanmaktadır. Kaliforniya Üniversitesinde Mikrobiyolog, patoloji uzmanı Dr. Albert Krueger’in yaptığı açıklamaya göre havada bulunan çok küçük eksi iyonun bile bakterileri öldürebilmektedir.

Himalaya Tuz lambalarının bulunduğunuz ortamlardaki soluduğunuz havada bulunan toz, polen ( yabani ot, çim, ağaç, ve ot poleni) hayvan tüyleri, toz zerrecikleri, sigara dumanının oluşturduğu bakterileri yok eder. Ortamda bulunan küflü sporlar, saman nezlesi, astım gibi sorunlara engel olarak, havanın arındırılmasını ve ferahlatılmasını sağlayıp, ortamdaki kokuyu azaltıp mevsimsel rahatsızlıklara iyi gelir. Ayrıca eksi iyonlar sayesinde depresyon ve kronik yorgunluk belirtilerini yok edip uyku sorunlarına ve horlamayı ortadan kaldırır.
 
Top