• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Himalaya Tuzunun Faydaları

BeReNN

Alyam💕
Özel üye
Himalaya Tuzunun Faydaları: 84 mineral içeren ''Himalaya Kristal Tuzu''nun faydalarını şu şekilde maddeleyebiliriz:

* Vücudun su dengesini düzenler *

Hücrelerimizin, dolayısıyla vücudumuzun ph dengesinin düzenlenmesine destek verir (asit baz dengesini sağlar, bedenimiz ağırlıklı bazik olmalıdır ve tuz bazik olmaya katkı sağlar, hastalıklar asidik ortamda gelişir (mide hariç, üstelik mide asidi üretimi için tuzdaki klora ihtiyaç vardır)
* Metabolizmanın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesine katkı sağlayarak kan şekeri dengelenmesinden yaşlanma belirtilerini azaltmaya kadar destek verir. *

Hücrelerde su geçişmesine -ozmos- sebep olması neticesinde hidroelektrik enerjisi üretimine destek olur.

* Besin maddelerinin emilimine yardımcı olur .

* Kas kramplarının önlenmesine yardımcı olur.

* Kemiklerimizin güçlenmesine destek olur.

* Uykumuzu düzenlemeye yardımcı olur.

* Dolaşımı destekler ve bu da pek çok sağlıklı işlevin beraberinde libidoyu da (cinsel istek ve güç) destekler.

* Kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur İnorganik mineraller sular-sıvılar ile vücuda alındığında hücrelerimiz için faydalı olamayabiliyor. Çünkü genellikle molekül yapılarının büyük olması hücrelerimize girişlerine engel olabiliyor. Bu nedenle bu inorganik minerallerin bitkilerce özümsenmesi neticesinde insan hücreleri için faydalı hale gelebildikleri biliniyor. Bununla beraber bilinen bir başka gerçekte son yıllarda beslenme alışkanlıklarımızın değişmesi ve sonucunda vücudumuz için gerekli olan bu inorganik mineralleri alamıyor olmamız. İşte HİMALAYA TUZU, vücudumuzun ihtiyacı olan bu mineralleri hem de vücudumuzun kullanabileceği bir yapıda bize sunuyor. Yukarıda sayılan tüm faydaların temeli bu özellikten kaynaklanıyor. Sonuç, ancak doğal beslenirsek yaşamsal gıdalardan yararlanabiliriz..

Himalaya Kristal Tuz yaşamsal masajlarından yararlanabileceğimiz doğal tuzdur.

alıntı
 
Top