• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Ikariam Hakkında Herşey ..

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Ikariam Plus Hakkında Bilgi

İmparatorlukta olup biten her olaydan haberdar olmak ve hizmetkarları üzerinde kesin bir kontrol sahibi olmak her hükümdar için çok önemli bir hedef teşkil eder! Tüm bunlara çok daha kolay bir şekilde sahip olmak da mümkündür

- İkariam PLUS sayesinde!

Geliştirilmiş şehir danışmanı tarafından sana sunulan şehre genel bakış, krallığının ekonomisi hakkında bilgi içeren üç yeni genel bakış daha gösterir.

Tek bakışta krallığındaki vatandaşların hangi işle uğraştığını görürsün.
Tek bir ekranda tüm şehirlerinin memnuniyetini görürsün.
Bir genel bakışla şehir depolarının içeriği ve seviyesi hakkında bilgi
Direk linklerle tüm şehirlere ve kaynaklarına ulaşım
Önemli bina seviyeleri ve şehirlerindeki belediye binası seviyeleri!

Ordu Geneldurumu


Ordularının başkomutanı olarak generalinden tüm birlik ve filoların, ayrıca bunların masrafları hakkında bilgi alabilirsin.
Emrindeki ordunun tamamına genel bakış - nerede ne kadar birliğin olduğuna ve bunların ne kadarını savaşa sürebileceğine bakabilirsin!
Saatlik tüm bakım masrafları Birlik çeşidine göre veya genel olarak !
En çok masrafın nerede oluştuğunu inceleyip, giderleri optime etme şansı!
Kara ve deniz birliklerininistatistikleri görülebilir

Araştırma Genel Görünüm

Araştırmalara genel bakış aracılığıyla bilgini gerçek güce dönüştürebilirsin! Tüm giderlerinin ayrıntılı açılımı!
Şehirlerinin tümündeki akademi binası seviyelerini ve dağıtılan bilim adamlarını gör!
Bilim adamlarının yarattığı masraf hesabı!
Direk linklerle akademilere erişim!

Diplomasi Genel Bakış

Tıpkı savaşlarda olduğu gibi diplomaside de güvenilir gizli teşkilat bilgileri doğru kararların temelini oluşturur. Aradığın tüm bilgilere bu haberleşme merkezinde ulaşabilirsin.

Şehirlerindeki tüm aktif casuslar bir genel bakış altında!
Son olarak hangi görevin tamamlandığını, casuslarının şu an ne yaptığını ve bu görevin ne zaman sonlanacağını direk olarak gör!
Casuslarının tamamının güncel yakalanma riskini ve hedef şehirdeki en iyi saklanmış casusunu tek bakışla, aramadan bul!
Casusların ana merkezlerine yönlendirilen direk linklerle kendilerine yeni görevler ver!
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Ikariam - Memnuniyet Hakkında Herşey

Memnuniyet Nedir?
Memnuniyet şehrinizdeki halkın, sizi be enip,beğenmedini gösterir…


Şehirdeki Halkın Görüşü Beni Niye İlgilendiriyor?
En çok ilgilenmeniz gereken konu budur, çünkü şehirin halkının mutlu olması sizin oyunda iyi yerlere gelmenizle mümkün, siz oyunda do ru hamleleri yaparsanız şehirin halkıda mutludur, yanlış hamleler yaparsanız mutsuzdur.
Şehrin halkı mutlu ise nüfusunuz, dolayısıyla gelen altın miktarınızda o kadar artacaktır.

"İyi bir kral önce halkı için yaşar."


Peki Halkımı nasıl memnun edebilirim?
Bir kaç faktör vardır, halkın memnun olması için..


Öncelikle şehirinizin binalarını ve bilim seviyenizi sürekli olarak yükseltmelisiniz, halk yeni şeylerden hoşlanır. Halkınız şarap içmeyi sever, o yüzden şehrinize bir taverna yapmalı ve halkınıza suna bildiniz kadar şarap sunmalısınız.
Halkınız kültüre ve geçmişinede oldukça meraklıdır, o yüzden bir müze binasına sahip olmanız halkınızı oldukça memnun edecektir.
Yeni koloni kurulmasıda halkınızı oldukça memnun edecektir.

Peki Halkımın Memnuniyetini Nasıl Ölçerim?
Halkınızın Genel memnuniyetini yüzlerinden anlarsınız, yeni bir şehirde halkınız “mutludur”, ataca ınız adımlara göre halkınızı ya “çok mutlu”, ya “nötür”, ya “kızgın”, ya da “sinirli” yapabilirsiniz. (türkçe ye nasıl çevirildikleri bilemiyorum yanlış olabilir)
Empati kuramıyorsunuz bu yüzden pek yüzlerinden bir şey okuyamadınız, o zaman
yüzün hemen altında nüfus artışına bakın, düşükse hemen bir şeyler yapın.

Binalar ile olan alakası;

Nüfus limitin belediye binanın gelişim kademesi tarafından belirlenir. Nüfus artış hızın ise vatandaşlarının memnuniyetine baglıdır. Aşagıdaki seçenekler vatandaşlarının keyfini yerine getirir.

Taverna sana şarap ikram etme fırsatı verir. Her gelişim kademesi ikram edilebilecek şarabın miktarını artırır. İkram edilen şarap miktarı saatlik olarak şehir kaynaklarından eksilir.

***İpucu: Nüfusunu bir süre yalnız bırakmayı düşünüyor isen, şarap rezervlerinin yeterince yüksek oldugundan emin olmalısın. Eger artık şarap ikram edilmezse memnuniyet primi ortadan kalkar

Müzelerde diger insanlara ait kültürel eşyaları sergileyebilirsin. Bunun için öncelikle başka bir oyuncu ile kültürel eşya anlaşması yapman gerekir. Anlaşma imzalandıgında sen ne kadar kültürel eşyanın sergilenebilecegine karar verebilirsin. Her müze kademesi bir fazla sergiye izin verir, ve köydeki memnuniyet seviyesini arttırır.
***İpucu: Eger memnuniyet seviyesi eksiye dönerse, hüsrana ugrayan vatandaşların meçhul bir yerde şanslarını denemek üzere şehrini terketmeye başlarlar!
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Ikariam - Aksiyon Puanı Hakkında

* Ne Ise Yarar: Aksiyon Puaniniz kadar sefer yapma hakkiniz vardir. Aksiyon Puani 0 oldugunda sehrinizden Ticaret, Kusatma, Asker Yollama, Koloniler arasi Transfer veya Altinla Mal Satin Almak için gemi cikaramazsiniz.

* Aksiyon Puaninin Belirlenmesi: Her sehir baslangicta 2 aksiyon puanina sahiptir. Belediye Binasinin her 5 kademe artisinde 1 aksiyon puani alirsiniz.
Örnek:


1. seviye Belediye binaniz varsa aksiyon puaniniz 2 dir.
10. seviye Belediye binaniz varsa aksiyon puaniniz 4 tür. (Baslangictan gelen 2 puan + Belediye Binasi 5. kademe olunca gelen 1 puan + Belediye Binasi 10. kademe olunca gelen 1 puan = 4 aksiyon puani)
15. seviye Belediye binaniz varsa aksiyon puaniniz 5 tir. (Baslangictan gelen 2 puan + Belediye Binasi 5. kademe olunca gelen 1 puan + Belediye Binasi 10. kademe olunca gelen 1 puan + Belediye Binasi 15. kademe olunca gelen 1 puan = 5 aksiyon puani)


* Aksiyon Puani Nasil Harcanir ve Tekrar Eski Seviyesine Döner:Baska bir sehre yaptiginiz her seferde(Ticaret, savas ve mal satin almak) 1 aksiyon puani kaybedersiniz.
Baska bir sehre yaptiginiz her seferde ister 1 gemi yollayin ister 10 gemi 1 aksiyon puani kaybedersiniz.
Sefer tamamlaninca (gemileriniz KENDI limaniniza donunce) eksilen aksiyon puani eksildigi kadar artar.
 
Top