• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

İlişki Koçunuzdan Tüyolar

Papatya

I always believe in miracles...
V.I.P


İlişki koçu olarak danışmanlık verdiğimiz zaman sıkça sorulan bazı sorular varki cevaplarının tüm kadınlar için faydalı olacağını düşünüyorum. O yüzden bu soruları ve cevaplarını paylaşıyoruz, herkes kendinden birşeyler bulacaktır?

SORU:3 senedir beraberiz. Önceleri ben de ciddi düşünmüyordum ama artık evlenmek istiyorum. Bu konuyu onu korkutmadan ve kendimi de rencide etmeden nasıl açabilirim?

CEVAP: İlişkiler her zaman ilk başta düşünüldüğü şekilde yürümeyebiliyor. Tek gecelik bir ilişki senelere yayılırken yıldırım nikahı ile 2 haftada evlenen bir çift 3 ay sonra ayrılabiliyor. O yüzden zaman içinde isteklerinizin ve beklentilerinizin değişmesi çok normal. Konu açıldığı zaman siz zaten sohbetin gidişatında renginizi ve düşüncelerinizi belli edeceksinizdir ama iş ki laf oraya gelsin! Size tavsiyem vıcık vıcık olmayan, hikayesini beğendiğiniz, evliliği ve aşkı güzel yansıtan bir romantik komediye gidin ve film sonrası karakterlerin geyiğini yaparken konunun açılmasını sağlayın. Ya da evlenmiş, evlenmeyi düşünen ortak arkadaşlarınızla buluşun ve onların daha önceden anlaştığınız üzere sevgilinizi "Eee siz ne zaman planlıyorsunuz.." şeklinde sıkıştırmasını sağlayın. Dışarıdan 3. kişilerin yorumları ve sizi müstakbel evli çift olarak görmeleri bazen çok daha etkili olabiliyor.

SORU:
Ondan almasını çok istediğim bir parfüm vardı, bir türlü ismini hatırlayıp alamadığı için çok kızdım ve sonunda kendim aldım. Şimdi ise eski kız arkadaşının facebook'undan aynı parfümü kullandığımızı öğrendim. Bunu bana niye söylemedi? Gerçekten farkında değil miydi yoksa beni üzmemek için mi konuyu açmadı? Ve o kadar zaman bu parfümü kovalamış olan ben artık kullanmamamı nasıl açıklayacağım?

CEVAP: Kadınlar olarak genel sorunumuz şu ki detaylar üzerine fazla takılıyoruz. Bir dahaki sefere bir şey istediğinizde bunu kendisine sms atın ve unutma ihtimalini ortadan kaldırın. O parfümü artık kullanmak istemiyorsanız; bir arkadaşınız çok beğendiği için ona hediye ettiğinizi, annenize verdiğinizi ya da sizde alerji yaptığını söyleyebilirsiniz. Yeni bir koku bulun ve hayatınıza devam edin.

SORU:Henüz 2. buluşmamızdı. Çok şık bir mekan seçtiği için ben de buna uygun olarak şık bir elbise ve topuklu ayakkabılar tercih ettim. Beyefendi ise arabayı valeye vermek yerine sokağın en sonuna park etti. Bu kadar uzun yürümek zorunda olacağımı bilsem eşofman ve spor ayakkabı giymeyi tercih ederdim. Nasıl bu kadar düşüncesiz olabiliyor?

CEVAP: Erkekler bazen gerçekten tam bir öküz olabiliyor. Ama endişelenmeyin, sizinki tam değil yarım bir öküz, en azından doğru düzgün bir mekan seçmiş ve görünüşe göre sizi de evinizden almış. Arabayı valeye vermemesinin iki sebebi olabilir, "arabam çok değerli kimse ona dokunmasın" ya da "bahşiş vermeyecek kadar cimriyim". Henüz 2. görüşmede bu cimri yüzünü gösterdi ise arkanıza bakmadan kaçmanızı tavsiye ediyorum yoksa hayat çekilmez olur. Eğer sebep arabasına olan düşkünlüğü ise bunu ona yumuşak bir dille anlatabilir, şık kostümünüzle arnavut kaldırımda yürümekten duyduğunuz rahatsızlığı dile getirebilirsiniz. Zira erkekler hep rahat kıyafetler giydiği için bazen hayatın bayanlar için daha farklı ve zor olduğunu anlamakta güçlük çekebiliyorlar.

SORU:Erkek arkadaşımla 5 haftadır tanışıyoruz ve önümüzdeki hafta beni akşam yemeği için evine davet etti. Herşeyin yolunda gitmesi halinde beraber olma ihtimalimiz var, kendimi korumak durumundayım ama yine de yanımda prezarvatifle gitmem onda yanlış bir algıya yol açabilir diye korkuyorum.

CEVAP: Romantik bir akşam yemeği için sizi dışarıda herhangi bir restoran yerine evine davet ettiyse akşam yakınlaşma kaçınılmaz olacaktır. Ancak bu durumda sizin de belirttiğiniz gibi çantanızdan çıkacak bir prezervatif olayın büyüsünün kaçmasına ve sizin tek gecelik ilişkilere açık bir profil olarak algılanmanıza sebep olabilir. Tavsiyem, akşam yemekte alkolü dozajında tutun ve mutlaka karşı taraftan korunmasını isteyin. Evde prezarvatif olmaması durumunda bu düşüncesizliğinin cezasını birlikte olmayarak ödetin. Bir dahaki sefere daha tedbirli davranacağına eminim.

SORU:Hemen her gün dışarıya çıkıyorum ancak doğru dürüst biri ile tanışabilmiş değilim. Evde oturarak sevgili bulunmaz deniyor ancak dışarı çıktığımda da değlşen bir durum yok. Bulanlar nasıl buluyor, bu işin sırrı nedir??

CEVAP: Öncelikle kalabalık bir grup halinde dolaşmamaya dikkat edin. Dışarı çıkmak için 2 kişi maksimum rakam olmalı. Kalabalık olmaktansa yalnız çıkmayı tercih edin. Sürü halinde dolaşmanız etraftaki diğer kişilerin size yaklaşmasına fırsat vermeyecektir. Flörtöz mekanlar seçmek lazım. Salı günü hareketli olan bir yer perşembeleri boş olabilir... Mekanda köşedeki bir masaya çakılıp kalmaktansa gelen geçeni görebileceğiniz orta bir masada ya da barda oturmayı tercih edin. Gelene geçene hakim bir yere oturun derken gözleriniz dört dönüp herkesi fıldır fıldır süzmeyin. WC'ye giderken ya da bardan içki alırken ortalığı kolaçan edebilirsiniz. Kendinize müdavim mekanlar edinin, tanımadığınız biri size nerede ne zaman ulaşabileceği hakkında fikir sahibi olmuş olur. Ve son olarak tarzınıza hitap etmeyen yerlere sırf piyasa olduğunu düşündüğünüz için gitmeyin! Pizzacı popüler oldu diye hergün pizza yemek, alkol sevmediğiniz halde barda soda-limon ile oyalanmak eğreti bir görüntü oluşturuyor. Zevklerinize hitap etmeyen bir yerde tanıştığınız kişi uzun vadede size ne kadar hitap edebilir?!?

 
Top