• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

İstanbulda Doğum Günü Nerede Kutlanır

Paradoks ~

... Elif ...
İstanbul doğum günü mekanları
İstanbulda doğum günü kutlanacak yerler

360 İstanbul

360 İstanbul'da 10 kişi üzeri gruplar için özel doğum günü mönüsü var. Beş başlangıç, seçmeli ana yemek (et veya balık), Çikolatan Ölüm adlı tatlısının yanı sıra iki saat süreli limitsiz yerli içki bulunan mönünün fiyatı 85 TL+yüzde 10 servis ücreti. Pastanızı kendiniz getirirseniz, kişi başı 5 TL de servis ücreti alıyorlar! Gürgen Öz, burada güzel bir doğum günü kutlanacağını söylüyor.


Otto

İlk olarak Asmalımescit'te hizmete giren restoran, kafe ve bar Otto'nun daha sonra üç şubesi daha açıldı: Santralistanbul'da, Alaçatı'da ve Tünel'de Sofyalı Sokak'ta.

Yemekleriyle de iddialı olan Otto'ların hepsinde dünyaca ünlü DJ ve sanatçıları izleme imkânı bulabilirsiniz. Haftanın belli günlerinde canlı performansların düzenlendiği mekânlarda ayrıca özel partiler de düzenleniyor. Otto Sofyalı'nın özel partiler için kapatılan bir odası var. Sinan Özedincik Otto Santral derken, Ayşe Özyılmazel Tünel'deki Otto'yu, Kaan Düzarat ise Otto Sofyalı'yı tercih ediyor.

8 İstanbul

Sade bir mahalle barı konseptiyle açılan 8 İstanbul, restoran ve bar olarak hizmet veriyor. Hollandalı DJ Joost, doğum günü masalarında misafirlerini dansa kaldırmak için elinden geleni yapıyor. Mekânda şimdiye kadar Cem Boyner, Fatih Terim, Eda Taşpınar gibi isimler kutlama yapmış. Çimen Uzsoy 8 İstanbul için, "Geçen yıl doğum günümü kutladım; atmosfer ve yemekler nefis," diyor.

Mido Restaurant

Doğum gününüzde dostlarınızla birlikte eğlenmek için karaoke yapılan bir mekan tercih edebilirsiniz. İşte Ortaköy Princess Hotel'in içinde hizmet veren Mido Restaurant, karaoke barıyla ünlü. Geniş bir repertuara sahip olan barda, sekiz farklı dilde 45 bin şarkı çalınabiliyor. Fadik Sevin Atasoy "İçinizdeki divayı uyandırabilirsiniz, personeli de iyi." diyor. Ayşe Özyılmazel'in de doğum günü partisi için favori mekânlarından biri Mido.

Reina

Ortaköy'deki Reina'nın kışlık bölümü kulüp olarak 650, yemekli olarak ise 200 kişilik kapasiteye sahip. Doğum günü kutlamaları için sıkça tercih edilen Reina'da yemekli ya da yemeksiz bir eğlence planlayabilirsiniz. Yemekli kutlamalar için fiks mönü var. Sadece kulüp tarzı bir eğlence istiyorsanız size bir loca ayrılabiliyor. Burada minimum 2 bin TL harcama yapmak şart ve dört şişe içki açılıyor. Sinan Özedincik ve Mine Kalpakçıoğlu Reina'ya oy verdi.

Ulus 29

30 yıldır hizmet veren Ulus 29, üç bölümden oluşuyor: Fine dining, casual dining&lounge bar ve clubbing. Her üç bölümde de doğum günleri kutlanıyor. Gençler çoğunlukla lounge kısmında yemeklerini yiyip, sonra kulüp kısmında eğleniyorlar. Mekânda 10 kişinin üzerinde ki doğum günleri için dört tane alternatif mönü var. Fiyatları 72, 82, 96 ve 110 avro. Meltem Bayazıt Tepeler ve Burcu Esmersoy Ulus 29'da doğum günü kutlamayı tercih ediyor.

Al Jamal

Maçka'da yer alan Al Jamal, özellikle ünlülerin doğum günü kutlamak için tercih ettikleri adreslerin başında. Burada kendinizi Binbir Gece Masalları içinde sanabilirsiniz. Tüller ve aynalarla süslü otantik dekorasyonuyla dikkat çeken Al Jamal'de her gece dansözler şov yapıyor. Daha özel bir parti istiyorsanız, Harım Odası'nı kapatarak istediğiniz gibi doğum günü yapıyorsunuz. Fiks mönü, sınırsız yerli içki dahil 135 YTL. Sinan Özedincik, Burcu Esmersoy, Ayşe Özyılmazel ve Meltem Bayazıt Tepeler Al Jamal'deki doğum günü partilerinin keyişi olduğunu söylüyorlar.

Cafe Cle Bebek

Keyfinizze göre şekillendirebileceğiniz bir mekan Cafe Cle.. Hemde Bebeğe göre çok uygun hesap ödüyorsunuz. Canlı Dj performans haftanın 3 günü.. Arzu ederseniz bu günlerin dışındada dj performans yapılıyor..
Mutfak dünya mutfağı ama yemeksiz yapmak isterseniz de uygun kokteyl mönü ve sadece alkol mönüsü sunuluyor.

Zorba Taverna

İstanbul'un bilinen tavernalarından Zorba, 20 yıldır hizmette. Gayrettepe'deki mekân, eğlenceli bir ortama sahip olduğu için her akşam ortalama beş, altı masada doğum günü kutlanıyor.

Kurulduğu günden beri her cuma Fedon sahne alıyor. Fiyatı cumartesi 125, cuma 150, diğer hafta içi günleri 100 TL. Sinan Özedincik, Zorba'nın en eğlenceli doğum günü kutlanacak mekânlardan olduğu düşüncesinde.

Longtable

Nişantaşı The Sofa Hotel'de yer alan Longtable ve Burjuva Bar, dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Antik Yunan dönemini hatırlatan heykeller, buzdan barı, büyük avizeler, hayvan figürleri şeklindeki aynalar, mumlar ile Longtable'da masal gibi bir gece yaşamak mümkün. Burada doğum günü yapmak isteyen büyük gruplar için restoran kapatılabiliyor ya da özel bir köşe ayrılabiliyor. Doğum günü pastası maytaplar ve şarkılar eşliğinde masaya getiriliyor. Çimen Uzsoy, Longtable'ın isimleri de tatları da benzersiz kokteylleri, eğlenceli havasıyla doğum günleri için biçilmiş kaftan olduğu görüşünde. Ebru Şallı, Burcu Esmersoy, Ayşe Özyılmazel, Meltem Bayazıt Tepeler ve Kaan Düzarat da doğum günü konusunda oylarını Longtable'dan yana kullandılar.


Teras 6:

İki kattan oluşan Teras 6'nın alt katında Dünya Mutfağı'nın eşsiz lezzetlerini tadabilir, mükemmel Haliç manzarasının karşısında romantik bir gece geçirebilirsiniz. Tel: 0.212.245 97 98
 
Top