• Arkadaşlar, bu sıralar imgur üzerinden gösterilen resimlerle ilgili proxy sorunu var sunucu kaynaklı.. Sorunun çözümünü arıyoruz geçici bir sorun olduğunu varsayıyorum....

Kalıcı dövmelerden kurtulmak mümkün

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yakın zamana kadar kalıcı dövmelerin en büyük sıkıntısı kolayca silinememesiydi. Ancak günümüz teknolojilerinden lazerle bu sorundan kurtulmak artık çok kolay...

Yakın zamana kadar kalıcı dövmelerin en büyük sıkıntısı kolayca silinememesiydi. Ancak günümüz teknolojilerinden lazerle bu sorundan kurtulmak artık çok kolay…

Lazer ışınları; dövme silme işlemleri için bugünün teknolojisi şartlarında en etkili çözümdür. Lazerle dövme silme tedavisi, dövme üzerine lazer ışınları gönderilerek yapılır. Lazer ışınları hapsedilen dövme boyalarını parçalar ve kontrollü bir hasar oluşturur. Dövmeleri ısı enerjisiyle yakar ve dokunun iyileşmesi ile dövme rengi silinip deri rengine eşitlenir. Dövme silme tedavisi dövmelerin olduğu tüm alanlarda uygulanabilmektedir.


– Lazerle her dövme silinebilir mi?

Bu işlemle tüm dövmelere tedavi uygulanabilir. Fakat bütün dövmeler deri rengine tamamen eşitlenemez. Lazerle dövmeler en uygun şekilde tedavi edilmeye çalışılır.

– Acı verir mi?
Bu tedavi lokal anestezi eşliğinde yapıldığı için uygulama esnasında herhangi bir acı hissedilmez.


Kaç seans yapılır?

Lazerle dövme seansları, dövmenin silinme başarısına göre değişmektedir. Dövmenin silinme başarısı ve seans sayısı aynı kriterlere bağlıdır. Bu kriterler,
– Dövmenin derinliği
– Yaşı
– Yapıldığı boyanın kalitesi ve rengidir.

Bu nedenle seans sayısı her hasta için farklı olabilmektedir. Koyu renkli ve eski dövmeler, yeni ve açık renkli dövmelere oranla daha başarılı şekilde deri rengine eşitlenirler.


Kimlere uygulanabilir?

Dövme silme işlemleri lazer ışınlarıyla yapıldığı için lazer ışınlarının sakınca teşkil etmeyeceği kişilerde dövme silme işlemi yapılmalıdır. Bu konu hakkında sağlıklı bilgi almak için doktorunuza danışmanız önemlidir.

Tedaviden sonra iz kalır mı?

Lazerle dövme silme tedavisiyle deriye gönderilen ısı ve oluşturulan hasar, deri dokusunun kendisini yenilemesi ve iyileşmesi için oluşturulur. Bu nedenle de kontrollü bir hasar yaratılmış olur. Yapılan seanslardan sonra kalıcı bir yan etki oluşmaz. Oluşan yan etkiler işlem nedeniyle oluşan geçici yan etkilerdir. Bu yan etkiler genellikle kızarıklık, kabuklanma ve şişlik olabilmektedir. İşlemden sonra bölgede dikkat edilmesi gereken kurallara özen gösterilmesi ile 1 hafta içinde bu yan etkiler hafifleyerek geçmektedir.
Aynı yere yeni bir dövme yapılabilir mi?

Dövme silindikten sonra iyileşme dönemi çok önemlidir. Dövmeler deri rengine en uygun şekilde eşitlendikten sonra, deri dokuları kendini toparlayıp işlem görmemişçesine iyileştikten sonra aynı alana yeni bir dövme yapılabilir. Bu durum için dövme silme tedavisi uygulayan doktorunuza danışmanız önemlidir. Doktorunuza danışıp, uygulama alanının iyileşip yeni bir dövme için hazır olup olmadığını öğrenmeniz doktor kontrolü ile mümkündür.

Tedaviden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Lazer ile dövme silme işlemlerinden sonra, uygulama alanını güneş ışınlarından korumak çok önemlidir.
Dövme silme tedavisi bitene kadar uygulama alanına makyaj yapmamak üzerine yeni bir dövme yaptırmamak gerekir.

Lazerle kalıcı makyaj da silinebilir mi?

Lazer ile dövme silme işlemleri ile aynı adımlarla kalıcı makyajlar da silinebilir.
 

Top