• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Kalp Gribi nedir? Kalp Gribinin Belirtileri Nelerdir?

AybüKe

Korkunun da Ecele Yok ki Faydası!!!
V.I.P
Gribin kalp yetersizliğine yada akciğerde sıvı toplanmasına sebep olabileceğini biliyor muydunuz? İşte bilinmeyen kalp gribinin sebepleri ve etkileri...



Soğuk kış günlerinin rutini haline gelen grip çoğu zaman dikkate alınmıyor. Fakat grip, karaciğer ve kalbe yayılarak zatürre ve ciddi kalp yetmezliğine sebep olabilecek riskte bir hastalık.



Cidddiye alınmayan grip virüsü geçici olarak kalp tutulumuna sebep olurken nadir görülen Coxsackie gibi grip virüsleri ise kalbe yerleşererek uzun vadede zarar verebiliyor.



Kalp zarına yerleşen grip virüsü, zardan sıvı üretimi arttırarak kalp çevresinde ve akciğerde sıvı toplanmasına sebep oluyor.



Yetişkinlerde görülen kalp büyümesi ve kalp yetersizliğinin altındaki sebeplerden birisi de kalbe yerleşen grip virüsü.



Genelde kalp zarı nadir zamanlarda ise kalp kasları bu virüslerden etkileniyor.


Erkeklerin daha fazla risk altında olduğu kalp gribinin belirtileri; boğaz ağrısı, halsizlik ve kırıklık olarak gribe benziyor.




Gripten farkı ise bu belirtilerin zamanla batma hissi uyandıran göğüs ağrısı, çarpıntı ve nefes darlığına dönüşmesi. Grip belirtilerinin bu hale dönüşmesi yaklaşık 10 gün alıyor.



Tekrarlama riski çok yüksek olan bu hastalık için hem kalp ilaçları hemde iltihap baskılayıcı ilaçlar kullanılıyor.
 
Top