• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Kariyer Erken Yaşlanmaya Mı Sebep Oluyor

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Stres hareketsizlik uzun süre bilgisayar ve cep telefon kullanımı düzensiz beslenme gibi faktörler iletişim odaklı işlerde çalışanlarda ve yöneticilerde erken yaşlanmaya sebep oluyor. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir erken yaşlanma belirtilerini ve buna karşı uygulanan anti-aging programlarını anlattı.

Satış pazarlama reklamcılık bankacılık gibi iletişim odaklı sektörlerde çalışanlar ve yöneticiler; bir yandan daha erken yaşlanma diğer yandan genç dinç ve bakımlı olma beklentisi arasında kalıyor.

Yüksek stres altında uzun saatler çalışan iş ve özel hayatı iç içe geçmiş sorumluluğu büyük yöneticiler daha düzenli işler yapan yaşıtlarına göre daha çabuk yaşlanıyor. Ancak tezat şekilde sürekli göz önünde oldukları için görünümlerine dikkat etmek ve bakımlı olmak zorundalar.

Yöneticilerin karşılaştığı erken yaşlanma belirtileri

Uzun saatler çalışma yetersiz dinlenme özellikle kadınları olumsuz etkiliyor.

* Uzun ve stresli çalışma saatlerinin getirdiği yıpranma yüzde özellikle de dudak ve yanak çevresinde sarkmaya yol açar.

* Uzun saatlerde masa başı çalışma duruşu ciddi biçimde bozar ve kamburluk varis özellikle bel ve göbek çevresinde yağlanma problemi doğurur.

* Uykusuzluk stres uzun süre bilgisayar kullanımı ve okuma göz çevresini erken kırıştırır ve gözaltlarında morluğa hatta göz altı torbalarının daha erken ortaya çıkmasına ve yorgun görüntüye yol açar.

* Yeterince dinlenemeyen aşırı sigara dumanına maruz kalan cilt matlaşır esnekliğini kaybeder gözenekleri genişler ve strese bağlı akne yağlanma gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar.

* Sabah ve öğlenleri düzenli ve sağlıklı beslenemeyen çalışanlar akşam yemeklerine yüklendikleri için kilo problemleri baş gösterir az yeseler de bir türlü kilo veremezler ve verdikleri kiloyu da hızla geri alırlar.

* Özellikle yüksek topluklu ayakkabı giyen iş kadınlarında bacak ve ayak kemiği deformasyonu görülür bilekler ve dizlerde olumsuz görüntüler meydana gelir.

Uygulanan anti-aging programları

Günümüzde tıbbın vardığı son noktada zamanı az işlem yaptığının anlaşılmasını istemeyen dinlenme ve iyileşme için beklemek istemeyen kesime özel çözümler üretebiliyoruz. Bu çözümler genellikle plastik cerrahinin klasik ameliyatlarını daha efektif hale getirmek ya da cerrahi operasyonları erteletecek ve uygulama sonrası çalışma hayatına hemen dönebileceğiniz işlemler oluyor.

* Yöneticilerde özellikle yüzde direkt yaşlanma efekti yaratan sarkmalar daha erken görülüyor. Göz kapağı sarkmalarını ameliyat olmaksızın Thermage yöntemi ile dudakların iki yanındaki sarkmaları ve yüzümüzde çöken yanakları Bio Expander türü doğal dolgularla tedavi ediyoruz.

* Stres ve uzun süre ekrana bakmaktan kaynaklı gözaltı morluklarını da lazer tedavisi ile kısa sürede hafifletilebiliyoruz.

* Yeterince dinlenmeyen ve düzensiz beslenen ciltlere tıbbın bir çözümü maalesef yok ancak IAL Gençlik Aşısı hiçbir iz ve belirti taşımadan cildi gençleştirip tazelik verdiği için keskin bir değişiklik istemeyen iş dünyası tarafından çok tercih ediliyor.

* Cilt gençleştirmede cerrahi girişim için erken bir yaş kabul edilen özellikle 30-45 yaş grubu için ameliyatsız cilt germe sistemi Thermage’ı kullanıyoruz. Ciltte gevşemeler sarkmalar görülen kişilerde elastikiyet kaybını gidermek için kullanılan bu yöntem; alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde yanaklardaki sarkmaların toparlanmasında ağız çevresindeki özellikle sigara içiminden kaynaklanan dudak üzerindeki kırışıklıkların tedavisinde çene ve çene altında karın iç uyluk ve kollarda gevşeyip sarkan cilt dokusunun toparlanmasında bozulan yüz ovalinin sıkılaştırılmasında kullanılıyor. Tek seans olması ve iyileşme süresi gerektirmeyişi dolayısıyla Thermage estetik cerrahi ameliyatları yerine en sık başvurduğumuz yöntem.

* Vaser Sponge Compact System dediğimiz; Liposelection uygulamasıyla özel şekillendirici korsenin birlikte kullanıldığı sistemle; ağrısız işlem ertesi ondülasyon ve kalıcı izler olmaksızın konforlu bir incelme elde edebiliyoruz. Hastalarımız işlerine devam edebildikleri için ve aynı bölgelerde yeniden yağlanma gözlenmeyeceği için memnun kalıyorlar.

* Jinekomasti sorunu artık erkek yöneticiler için sorun olmuyor. Bazı erkeklerde görülen göğüs büyümesi sorunu ise bölgesel incelmede kullandığımız Vaser Liposelection yöntemi ile kısa sürede ve kalıcı olarak çözülebiliyor bu sürekli göz önünde olan iş adamlarının sıkça tercih ettiği ve hayat kalitelerini artıran bir yöntem.

* 45 dakikaya inen göğüs ameliyatları çalışan kadını korkutmuyor. Eskiden göğüs ameliyatları saatler sürer iyileşmesi de yine bir o kadar zahmetli ve masraflı olurdu. Şimdi bu ameliyatların süresi 45 dakikaya kadar düştü. Operasyon sonrası ise en fazla 4 ile 7 gün arasında omuz hareketlerinden kaçınarak işbaşı yapabiliyorsunuz. İlk silikonlardan bu yana alınan mesafede hem silikonlar çok daha doğal bir görünüme kavuştu hem de ameliyat teknikleri gözle ya da dokunarak silikonlu göğsü ayırt etmeyi neredeyse imkansız hale getirdi.
 
Top