• Arkadaşlar, bu sıralar imgur üzerinden gösterilen resimlerle ilgili proxy sorunu var sunucu kaynaklı.. Sorunun çözümünü arıyoruz geçici bir sorun olduğunu varsayıyorum....

Keçeden Kolyeler ve Yapılışı

Suskun

V.I.P
V.I.P


Topları oluşturmak için :
15 cm uzunluğunda yün kesilir. Uç kısmına gevşek bir düğüm atılır. Uçlar düğümün üzerine sarılır. İstenilen büyüklüğe gelene dek yün sarımına devam edilir. Avuç arasında yuvarlanarak keçelemeye hazırlanır. Kaynar sabunlu su dolu bir kap içerisinde yuvarlayarak yünler sıkılaşana kadar keçelenir. Eşit boyda toplar oluşturmak için aynı uzunlukta yün sarımı yapılmalıdır.

Çiçek ve yaprakları oluşturmak için : İstenilen renkteki yünler özel keçe fırçasının üzerine yerleştirilir. Özel iğne ile yün lifleri birleşene kadar dövülür. İstenilen çiçek ve yaprak oluşturmak için şekil vererek ve yün lifi eklenerek iğne ile uygulamaya devam edilir.

Not : Islak keçeleme uygulayarak kumaş meydana getirdikten sonra yaprak ve çiçek kesmek de mümkündür. Meydana getirilen çiçek, yaprak ve toplar sicimden geçirilerek birbirine eklenir, en sonunda sicimin ucuna kolyenin kopçası bağlanarak kolye tamamlanır.
 

Top