• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Keşke...

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Hadi her şeyi bir kenara bırak bir mum yak kapat gözlerini ve bütün “keşke”lerinle yüzleş bugün. Hayatın sana küstüğü anları düşün ve onlara neden olan “keşke”lerini. hadi yüzleş yüzleş ki; her “keşke” yi bir “iyi ki” ile sıvayabilesin yüzleş ki yarın “ben bugün yeniden doğdum” diyebilesin.


Yaşamın senden aldıklarını senin ondan çaldıklarını her şeyden öte yaşadıklarını düşün. her “keşke”nin yerine bir iyi koy yaşadığın anlara ve anları böl yıllara. hadi “keşke”lerini say senin için yüzlerce “keşke”nin karşısına bir “iyi ki” koy yaşanan anlara inat. hadi tart ve düşün hangisi ağır diye.


Ne çok şey almıştır zaman ve ne çok şeyi tüketmiştir farkına varmadan. insan en çok kaybettiği değerler için ağlar ve en çok yitik zamanlarda bıraktığımız “keşke”leri yaşarız ömrümüzde ne çoktur dilimizdeki yeri ne çok anlam saklarız bu tek kelimede ne büyük bir sırdır yüreğimizde son nefese kadar taşımamız gereken peki ya “iyi ki” saklamak zorunda olmadığımız en karanlık gecede bile bize ışık olan herkesle paylaştığımız kaç tane “iyi ki” var hayatımızda. Sen her gece mumlar yakarsın ve ağlarsın en saf yanınla.


Ama “keşke”ler yapışır yakana bir tünel olmalıdır hayatın karanlığında ışığa uzanan bir dehliz ne kadar yakındır oysa beklenen ışık görürsün ama yaklaştıkça kaybolur hayattaki “keşke”lerin gölgesinde bütün renkler yitirir anlamınıbütün anlamlar kaybolur kendini en mutlu hissettiğin anda bile bir “keşke” çıkar karşına seni umutsuzluğa sürükleyen.


İçeriği “iyi”ki olan hiçbir “keşke” yoktur


Hadi her şeyi bir kenara bırak. bütün “keşke”lerin karşısına tek bir tane “iyi ki” koy kapat gözlerini ve düşün “keşke”ler ıslıkla “iyi ki”ler yumrukla yıkılır unutma!


Hadi “iyi ki” askerlerinden bir ordu kur kendine.


Bütün “keşke”lere savaş aç pusuya düşür onları denizden geçemiyorsankaradan yürüt gemilerini kavgada namertlik yoktur unutma.varsın senin için kalleş desinler sırtından kurşunla onları sonra bir dar ağacı kur yüreğinde geri kalan bütün “keşke”leri idamla yargıla ve as. yürü ardına bakmadanbaşın dik olsunmuhteşem bir savaş kazanmış muzaffer bir komutan edasıyla yürü adımların hiç tereddüt etmesin “iyi ki”lere giderken.


“Zorbalar görünüşte galiptir” unutma!


Çünkü keşkeler yok artık yokuş yokviraj yok. artık ömrünün her karesini dilediğin renge boyayabileceğin bir yol var önünde hep “iyi ki”lere uzanan
hep “iyi”lerin olduğu. boya dilediğince boya her umut ayrı bir renkher hayal bir desendir avuçlarında unutma.


Yaşam bir düş değildir. hangi rüyayı görmek istiyorsan onu hayal edersin ve kapatırsın gözlerini. bırak hayat bütün “keşke” yapraklarını döksün takviminden dünün hükmü dünde kalmıştır çünkü


Tek kural vardır yaşamda “DÜŞÜN İNAN BAŞAR”


Hadi her şeyi bir kenara bırak!
Bir mum yak birleştir kirpiklerini ve yeniden öğret gözlerine “iyi ki”leri görmeyi!


Eline bir sözlük al önce KEŞ sonra İYİ kelimelerinin anlamına bak hadi karar ver hangisini daha hoş geliyorsa kulağına yarın sabah onları kat hayatına olur mu ?Abraham LİNCOLN
 

Benzer konular

Top