• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Kış Turizmi Merkezleri

Suskun

V.I.P
V.I.P
Kayak Merkezleri
ABANT MİLLİ PARKI


Bolu'nun 34 km. güney batısında yer alan Abant, denizden 1328 metre yükseklikte bir tatlısu gölü.

Toprak kaymaları sonucu oluşan Abant Gölü 1.28 kilometrekarelik bir alanda yer alıyor. En derin yeri 18 metre. Gölün etrafı çam, köknar, kayın ağaçlarından oluşan ormanlarla kaplı..

Tabiat Parkı, Bolu ili sınırları içinde. Özel aracınızla; Bolu şehir merkezine uzaklığı 33 km olan parka ulaşmak için Ankara-İstanbul karayolu üzerinden yol alırken Bolu civarında Ömerler-Madensuyu sapağından ayrılan yolu takip etmelisiniz. Abant Gölü Tabiat Parkı'nın bulunduğu Abant bölgesi Ankara'ya 4, İstanbul'a üç saat uzaklıkta.

Bölgeye özel arabanızla gidebileceğiniz gibi, Bolu'ya hemen hemen tüm kentlerden otobüsle ulaşım mümkün.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
ELEŞKİRT-GÜNEYKAYA

Ağrı Eleşkirt Güneykaya kayak merkezi E-3 D-100 Karayolu üzerinde Ağrı' dan Erzurum İstikametinde Eleşkirt İlçesini geçince 6.Km de olup Ağrı Eleşkirt Güneykaya kayak merkezinde bir Otel, iki Günübirlik Tesis, Bir Kayak Kulübü, 1600 Metrelik bir Telesiyej, Çocuk Oyun Parkı, Yürüyüş Parkuru, Açık Oto Parkları bulunmaktadır.

Konaklama: Ağrı Eleşkirt Güneykaya kayak merkezi 1 adet telesiyeje sahip olup kapalı ve açık dörtlü koltuklar İle hizmet verebilmektedir.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
BOZDAĞ

Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir ili, Ödemiş ilçesi, Bozdağı Köyü sınırları içinde Bozdağı 'nda kurulmuştur. Bozdağ, hem bir kasabanın hem de dağın ve kayak merkezinin adıdır. Kasabadan çıkıp dağın zirvesine doğru kıvrılarak ilerleyen yol Bozdağ Kayak Merkezine çıkmaktadır.

Ulaşım: Bozdağ kayak merkezi İzmir Torbalı mevkiinden 150 km. Salihli mevkiinden 130 km. uzaklıktadır. Şehir merkezinden Bozdağ kayak merkezine otobüs veya özel araçlarla ulaşmak mümkündür.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
ELMADAĞ

Kış aylarının sakin mekanlarından olan Elmadağ sezonun açılmasıyla birlikte misafirlerini ağırlamaya başlıyor.

Ulaşım: Elmadağ kayak merkezinin Ankara şehir merkezine uzaklığı 18 km.Merkezde 548 metre uzunluğunda 720 kişilik bir adet teleski bulunuyor ve ulaşım üniversite araçları ve özel imkanlarla sağlanabiliyor.

Konaklama: Elmadağ'da aileler için uygun ve konforlu olan konaklama tesisleri bulunuyor.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
ERCİYES

Erciyes Kayak merkezi, orta Anadolu'nun en yüksek doruğu olan Erciyes Dağı üzerine kurulmuştur.Dağın yüksekliği 3916 metredir. Dağ yılın her mevsiminde kalıcı karlarla örtülüdür.

Ulaşım: Erciyes kayak merkezi Kayseri Havaalanı'na 30 km. şehir merkezine 25 km. mesafededir. Kayseri şehir merkezinden Erciyes kayak tesislerine ulaşım özel araçlarla mümkündür

Konaklama : Erciyes Kayak Merkezinde otellerin yanı sıra Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü'ne ait 140 yataklı Kayak evi, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü'ne ait 100 yataklı, DSİ 12. Bölge Müdürlüğü'ne ait 100 yataklı Dinlenme Tesisleri bulunmaktadır.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
SİVRİCE-HAZARBABA

2347 metre zirvesi bulunan Hazarbaba Dağı'nda normal kış koşullarında kar kalınlığı 2- 3 metre civarında. Merkezde kayak sezonu aralık ayında başlıyor ve mart ayına kadar devam ediyor. Kayak pistinde amatör ve profesyonel kayakçılara rahat kayma imkanı var.

Konaklama: Elazığ Sivrice Hazarbaba Kayak merkezinde konaklama imkanı yok. Günübirlik turlar için kullanılıyor. Ancak kayak merkezine 6 km. uzaklıkta bulunan Hazar gölü kenarında bulunan 100 yataklı Mavigöl ve 150 yataklı Turpol otellerinde konaklama imkanları var.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
ILGAZ

2850 metre yükseliğindeki Ilgaz sıra dağları üzerine kurulu olan merkezi kış turizminin yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikleri ile dört mevsim turizme elverişlidir.

Ulaşım: Ilgaz kayak merkezi Ankara'ya 210, İstanbul'a 460, Kastamonu'ya 40 km uzaklıktadır.
Konaklama: Ilgaz kayak merkezinde kayak mevsimi aralık ayında başlayıp nisan ayına kadar sürmektedir. Merkezde 3 adet tesis bulunmaktadır.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
KARTALKAYA

Türkiye'nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer almaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi Alp disiplini kayak ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir.

Ulaşım: Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Bolu il merkezine 54 km. Ankara-İstanbul karayoluna ise 28 km. uzaklıktadır.

Konaklama: Kartalkaya Kayak Merkezinde 160 odalı Kartal Otel, 500 yatak kapasiteli Grand Kartal Otel ve 800 yatak kapasiteli Dorukkaya Otel olmak üzere 3 konaklama tesisi bulunmaktadır.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
KARTEPE

Kartepe kayak merkezi 1650 mt. Yükseklikte Kartepe dağı üzerine kurulmuştur

Konaklama: Kartepe kayak merkezinde bir adet Green Park a ait 5 yıldızlı otel bulunmaktadır. Otel 12 ay boyunca faaliyettedir. Kartepe kayak merkezi Green Park Hotel 14 katlıdır ve ayrıca 50 adet 2 oda 1 salon apart binası bulunmaktadır.

Ulaşım : Kartepe kayak merkezi Maşukiye'ye 15 km. , İzmit'e 25 km olup İstanbul'a 1 saat 15 dakika ve Bursa'ya 2 saat uzaklıktadır.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
PALANDÖKEN

Palandöken Kayak Merkezi Erzurum'un güneyinde yer alır ve doğu-batı yönünde uzanır ve zirve yüksekliği 3185 metredir. Erzurum Türkiye'nin en yüksek ve soğuk illerinden biridir. Kış aylarında 4-5 ay boyunca karla örtülüdür. Palandöken kayak merkezinde normal kış koşullarında kar yüksekliği 2-3 metreyi bulmaktadır.

Ulaşım: Erzurum'a Ankara ve İstanbul'dan her gün uçak seferleri bulunmaktadır. Palandöken kayak Merkezi Erzurum Şehir Merkezine 5 km. uzaklıktadır. Palandöken kayak merkezi Hava alanına ise yalnızca 10 dakika mesafededir.

Konaklama : Palandöken Kayak Merkezinde 4 ve 5 yıldızlı oteller, konaklama tesisleri, kayak evi, günübirlik tesisler ve lokantalar bulunmaktadır.
 
Top