• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    "MANZARA" konulu fotoğraf yarışması için sizde fotoğraf gönderebilirsiniz. Ilgili konu için BURAYA bakabilirsiiz.
    Sizi de katılıma davet ediyoruz...

Kıyafetlerin etiketinin kaşındırması nasıl önlenir?

AybüKe

Şimdi Onlar Düşünsün
V.I.P
Kıyafetlerin etiketinin kaşındırması nasıl önlenir?

Kıyafetlerde başlı başına gelen bir sorun da etiketi olabilir. Çeşitli markalara göre etiketin ebatında da değişiklik olabiliyor. Bu değişiklik ise yüz asıcı ve rahatsızlık verici durumlara yol açabiliyor. Peki, bu gibi durumlarda ne yapılmalıdır? Etiketin kaşındırması nasıl önlenir? İşte, çözüm önerileri...
Kadın erkek ayırt etmeksizin çoğu kişinin maruz kaldığı problemler arasında yeni alınan giysi veya kıyafetin etiketinin kaşındırıyor olmasıdır. Kaşıntı nedeniyle çoğumuz etiketi kesmeyi uygun buluyorsa da çoğumuz etiketin görünmesini istemesinden dolayı kesme tarafı olmuyor. Başka bir olumsuz yanı ise kesilen etiket nedeniyle kıyafet yırtılma riski yaşayabiliyor. Peki, bu rahatsız durum nasıl önlenebilir? Etiketin kaşındırma problemini hangi yöntemler ortadan kaldırır? İşte, yanıtlar...
Etiket kaşındırmasına çözüm
Etiket kaşındırmasına çözüm
ETİKET KAŞINDIRMASINA ÇÖZÜM;
-
Vazelin sert yapısı ile yapıştırma ve yumuşatma özelliğine sahiptir. Etiketin üzerine vazelin sürerek bu problemden kurtulabilirsiniz.
- Etiketi kıyafetin üzerine belli belirsiz dikebilirsiniz. Eğer örme konusunda usta iseniz bu durum sizi oldukça rahatlatacaktır.
- Dikiş konusunda riske girmek istemiyorsanız kıyafeti becerisine güvendiğiniz bir terziye götürebilirsiniz. Sentetik makine dikişi atarak etiketi kıyafetin üzerine sabit kılacak bir görsellik kazandırabilir.
- Etiketi kesmek yerine dikişlerini ince bir iğne yardımıyla hafifçe gevşeterek çıkartmayı deneyiniz.
 
Top