• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

'Kuş Beyinli' Demeden İyi Düşünün

Papatya

I always believe in miracles...
V.I.P


Meksikalı bilimadamları, serçe ve ev çütrelerini çiftleşme döneminde incelendi. Kuşlarla yaşayan parazitlerin bu hayvanların çiftleşme ve hayatta kalma becerilerini olumsuz etkileyebildiğini belirten araştırmacılar, serçe yuvalarının yüzde 89'undan ve ev çütrelerinin yuvalarının yüzde 86'sından fazlasında sigara filtrelerinde bulunan selüloz maddesine rastladı.

Serçelerin yuvasında ortalama 8, ev çütrelerinin yuvasında ise 10 izmarit bulundu. Bilimadamları, selüloz ağırlığı ne kadar fazlaysa yuvada o kadar az parazit olduğunu gördü.

İngiliz ''Biology Letters'' dergisinde yayımlanan araştırmada bilimadamları, ilk kez izmarit filtrelerinin parazitleri uzaklaştırdığını kanıtladıklarını bildirdi.

Ancak bilimadamları, kuşların parazitlere karşı önlem için ''bilerek'' izmarit toplayıp toplamadığının belirlenmesi için başka araştırmaların gerekli olduğunu vurguladı.

 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
Papatya Güncel Haberler 0

Benzer konular

Top