• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

LKS Bankaya Tahsil ve Teminata Çek/Senet Çıkış Bordroları

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Bankaya Tahsil ve Teminata Çek/Senet Çıkış Bordroları
Bankaya tahsil ya da teminata çıkılacak çek ve senet bordro satırlarında ya tek, tek ya da topluca seçilerek bordro satırlarına aktarılır.

Bankaya teminata çıkış işlemleri

Bankaya teminata çıkılacak çekler için bordro türü çek çıkış (banka teminat) senetler için, senet çıkış (banka teminat) olarak belirlenir. Bordronun üst bölümünde bulunan alanlardan bordro genel bilgileri ile ilgili banka hesabının kodu kaydedilir.
Bordro satırlarında İşlemler (sağ fare düğmesi) menüsünde yer alan Bankaya çıkış seçeneği kullanılır. Yapı-lan işlem türüne göre kayıtlı çek ve senetler listelenir. Bordroya aktarılacak olan çek/senetler tek, tek işaretle-nerek ya da çek senet listesinde Toplu Seçim seçeneği ile koşul belirleyerek topluca seçilir. Aktar düğmesi tıklanır ve bordro satırlarına aktarılır. Seçilen her çek (senet) bordroda bir satır olarak yer alır.

Tahsile çıkış işlemleri

Bankaya tahsile çıkılacak çekler için bordro türü Çek Çıkış (Banka Tahsil) senetler için, Senet Çıkış (Banka Tahsil) olarak belirlenir. Bordronun üst bölümünde bulunan alanlardan bordro genel bilgileri ile ilgili banka he-sabının kodu kaydedilir.
Bordro satırlarında F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Bankaya çıkış seçeneği kullanılır. Yapılan iş-lem türüne göre kayıtlı çek ve senetler listelenir. Bordroya aktarılacak olan çek/senetler tek tek işaretlenerek ya da çek senet listesinde Toplu seçim seçeneği ile koşul belirleyerek topluca seçilir. Aktar seçeneği ile bord-ro satırlarına aktarılır. Seçilen her çek ya da senet bordroda bir satır olarak yer alır.
 
Top