• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

MEB E-Okul LGS 3. Nakil Sonuçları Sorgulama Sayfası 2018

AybüKe

Şimdi Onlar Düşünsün
V.I.P
Lise 3. nakil sonuçları az önce açıklandı! MEB E-Okul LGS 3. nakil sonuçları sorgulama sayfası 2018
Lise 3. nakil sonuçları şimdi açıklandı. MEB daha önce Lise 3. nakil sonuçlarının bugün açıklanacağını duyurmuştu. İstediği liseye yerleşmek isteyen öğrenciler Lise 3. nakil sonuçları ile öğrenebilecek. Sonuçların ardından e-Okul üzerinden boş kontenjanlar yayınlanacak. Dördüncü nakil başvuruları ne zaman?

Lise 3. nakil sonuçları heyecanı sona erdi. Lise öğrenciler istedikleri okula nakil olmak için 3. kez şanslarını denemişti. MEB, Lise 3. nakil sonuçlarının bugün (3 Eylül) açıklanacağını daha önceden duyurmuştu. Peki Lise 3. nakil sonuçları nasıl sorgulanır?
LİSE 3. NAKİL BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA
Lise 3. nakil sonuçları meb adresinden açıklandı. Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinde "2018 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçları" başlığı adı alıntında açıklandı. Öğrenciler, TC kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir. Öğrencilere sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Boş kontenjanlar yine e-Okul sistemi üzerinden yayınlanacak. Öğrenciler buna göre başvuruda bulunacak.

3. NAKİL SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
4. NAKİL BAŞVURULARI NE ZAMAN?
4. nakil başvuruları bugün başlayacak. Başvurular 3-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvuru sonuçları ise 08 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak.
NAKİL İŞLEMLERİ NEYE GÖRE YAPILIYOR?
- Yerel Yerleştirmeye Esas Nakil, sırasıyla ortaöğretim kayıt alanı, OBP, devam-devamsızlık ve yaş kriterleri göz önünde bulundurularak yapılacaktır.
- Tercih edilen lise bakımından;
-Öğrencilerin, ikamet adresine göre bulunduğu “Kayıt Alanı”ndan okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden “Komşu Kayıt Alanı”ndaki öğrencilerden; “Komşu Kayıt Alanı”ndaki öğrenciler de “Diğer” Kayıt Alanlarındaki öğrencilerden öncelikli olacaktır.
ÖLÇÜT
DÜZEY


Kayıt Alanı
Kayıt Alanı
Komşu Kayıt Alanı
Diğer Kayıt Alanı- Yerleştirmede Ortaokul Başarı Puanı yüksek olan öğrenciler öncelikli olarak yerleştirilecektir. OBP için virgülden sonra dört hane dikkate alınacaktır.
- Öğrencilerin sekizinci sınıfta okula devam durumları yerleştirmede değerlendirilecektir. Özürsüz devamsızlığı 0-5 gün olan öğrenciler 5,5-10 gün olanlara göre; 5,5-10 gün devamsızlığı olan öğrenciler 10,5-15 gün olanlara göre; 10,5-15 gün devamsızlığı olan öğrenciler 15,5-20 gün olanlara göre; 15,5-20 gün devamsızlığı olan öğrenciler de 20 gün üzeri olanlara göre daha öncelikli olacaktır.
ÖLÇÜT
DÜZEY


Özürsüz Devamsızlığı
0-5 gün
5,5-10 gün
10,5-15 gün
15,5-20 gün
20 günden fazla- Yerel yerleştirmede son ölçüt olarak yaşça küçük olan öğrenciler öncelikle yerleştirilecektir.

Alıntı
 

Top