• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Mineral Makyaj nedir?

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Mineral Makyaj nedir?

Cilde zarar vermeyen, gözenekleri tıkamayan, yağlanmaya sebep olmayan makyaj malzemeleri ile yapılan makyaja Mineral Makyaj deniliyor.

Mineral makyaj malzemeleri doğal oldukları için, cilde zarar vermiyorlar. Ayrıca maksimum kapatıcılığa sahipler. Toz fondötenler, pürüzsüzlük yaratıyor. Normal fondötenlere oranla daha kalıcılar. Aynı şey, allık ve farlar için de geçerli.

Mineral makyaj ürünleri çoğunlukla toz formunda oluyor. Bu yüzden fırça ile uygulamak daha iyi sonuç veriyor.

Kullandığınız fırçanın aynı markanın fırçası olması, performansı açısından önem kazanıyor.

Mineral ürünler oldukça yoğun ürünlerdir. Bu yüzden az miktarda kullanmak kafi gelecektir.

Mineraller, cildin yağı ile aktivite olurlar. Bu yüzden gün içinde daha hoş bir görünüm elde edersiniz. Cilt ile birleştiğinde, doğal ama ışıltılı bir görüntü oluşturur.

Mineral makyaj ürünleri alırken, içeriklerine dikkat etmelisiniz. İçeriğinde kimyasal maddeler, talk ve koku bulunmamasına özen gösterin.

Avantajları:
  • Doğaldır, gözenekleri tıkamaz
  • Uzun süre dayanır
  • Cilde pürüzsüz bir görünüm verir
  • Anti-alerjiktir
  • Talk içermediğinden, gözenekler nefes alır
  • Güneşten koruyucu özelliği vardır
  • Bozulmazlar, bu yüzden son kullanım tarihleri yoktur
  • Tüm cilt tiplerine uyum sağlarlar.
 

Papatya

I always believe in miracles...
V.I.P

"Mineral makyaj” içeriğinde zararlı kimyasal bulunmayan, tamamen minerallarden üretilen kozmetik malzemelerle yapılan makyajdır.
Bu grupta yer alan eyeliner, far, allık, ruj, fondöten, pudra ve kapatıcılar doğadaki doğal tuzlar gerekli oranlarda karıştırılarak elde edilir.

Mineral makyajın avantajları ve dezavantajları

- Tek kat fondöten, pudra veya kapatıcı ciltteki renk farklılığını ortadan kaldırmaya yeter. Az sürüldüğü için yüzde ağırlık hissi yaratmaz ve gözenekleri fazla tıkamaz.

- Mineral makyaj ürünleri varla yok arası makyaj sevenler için idealdir. Doğal görünüm sağlamak için tercih edilirler.

- İçeriklerindeki mineraller sebebiyle yansıtma özellikleri vardır. Bu, ciltteki çizgi ve kırışıkları bir tür ışık oyunuyla gizlemelerini sağlar. Aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de koruyucu etkiye sahiptirler.
- Mineral makyaj, ciltten uzun süre silinmez.

- Ancak bütün bunlar mineral makyajın cildinize hiçbir zarar vermeyeceği anlamına gelmiyor. Eğer her gün makyaj yaparsanız, cildinizi düzenli olarak temizlemezseniz, yüzünüzü iyi temizlemeden makyaj yaparsanız cildiniz zarar görür. Gözenekleriniz kapanır, sivilce ve akne sorunu yaşayabilirsiniz. Hava almayan cilt, fondöten, pudra ya da kapatıcı kullanmadığınızda solgun ve sağlıksız görünür.


- Bunun için haftada 2, hatta mümkünse 3 gün cildinize nemlendiriciden başka bir şey sürmeyin. Yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin. Siz uyurken gece cildiniz kendini yeniler.


 

Papatya

I always believe in miracles...
V.I.P
Mineral makyaj nedir? Mineral makyaj hakkında bilmedikleriniz
Mineral makyaj nasıl yapılır ve nasıl yapılması gerekir

Mineral makyaj kadınlara sunulmuş muhteşem bir hediye. Hem makyaj yapıp, hem çok belli olmasın diyenler, hem sağlığıma zararlı içerik istemem diyenler, hem kolay temizlensin, hem gün boyu rötuş yaptığımda tabaka olmasın diyenler çok mutlu.Doğal güneş filtresi içeren mineral pudralar pürüzleri kolayca kapatmanın da en iyi yolu. Tek yapmanız gereken yüzlerce ten rengi toz arasından size en uygunu seçebilmek. Bunun için, ürünün kapağına dökülüp fırçaya yüze uygulanan tozu "gün ışığında" deneyin lütfen. Mağazaların sarı tavan aydınlatmaları altında seçeceğiniz renk, muhtemelen dışarı çıktığınızda çok pembemsi gelebilir... En akıllıcası ten renginizin bir ton açığı ve bir ton koyusundan 2 ayrı mineral pudra alıp, yazın ten renginiz değiştikçe ikisinin karışımını ayarlayacağınız bir mineral fondöten yaratmak. Zaten örtücülüğünün derecesini, rengini siz ayarlıyorsunuz.

Mineral toz fondöteni iki şekilde kullanabilirsiniz. Pürüzleri kapatmak ve mat bir ten yapmaksa amacınız, geniş, az tüylü küt bir fırçayla uygulayın. Toz pudra fırçanız gibi... Gerçek bir fondöten kapatıcılığı istiyorsanız kabuki denilen küt,bol ve sık tüylü, top gibi olan fırçayı kullanın. Daha sık tüyü olduğundan cilde daha çok ürün bırakacaktır.

Hangi fırça?

Mineral makyajı uygulamak için size 2 fırça çeşidi yetecektir. Biri geniş, sık tüylü kabuki dediğimiz tombiş ama sapı kapı kolu gibi olan fırça. Diğeri kapatıcı olarak kullanacağınız mineral pudrayı daha net bölgelere uygulamak için olan ince, seyrek, sulu boya fırçamız gibi uzunca uçlu ve tüylü olan fırça. Küt ama yuvarlak uçlu bol tüylü, minik fırçalar mineral farları far uygulamak için kullanılır.


Nasıl uygulanır?

Temizlenmiş ve nemlendirici sürülmüş cilde önce küçük tüylü fırçayı kullanarak göz altlarına kapatıcınızı, hep silme hareketi yaparak içeriden dışarıya, ürünü uyguluyorsunuz.Yeteri kadar kapandığına karar verene kadar hareketi tekrarlıyorsunuz. Mineral toz kapatıcı, kalınlık yapmadığı gibi, göz altı çizgilerine likit kapatıcılar gibi dolup çizgileri belirlemiyor. Kapatmak istediğiniz sivice izleri, lekeler varsa bu toz mineral kapatıcıyla üzerlerinde minik daireler çizerek kamufle ediyorsunuz. Kullanacağınız kadar tozu hep kapağa döküyor, fırçanın tüyleri arasına tüm toz karışana kadar daireler çizerek tozu tüylerin arasına hapsediyor, sonra kapatmak istediğiniz leke üzerinde daireler çizerek tozu cilde ince bir tül gibi bırakıyorsunuz. Kapatıcının işi bittikten sonra fondöten olarak seçtiğiniz mineral tozu kapağa döküp, kabuki fırçayı kapak içinde iyice çeviriyorsunuz. Tüm toz pudra kıllar arasına girdikten sonra fırçayı bir iki kez kapağın kenarına vurup, fazla toz varsa dökülmesini sağlıyor ve çeneden başlayarak tüm yüze yuvarlaklar çizerek gezdiriyorsunuz. Daha yoğun bir kapatıcılık için işlemi 2. kez yapmak gerekiyor. Mineral pudraların böyle şahane bir imkanı var. Siz kapatıcılığını ölçekleyebiliyorsunuz. Ayar elinizde.
Ayşenur Yazıcı

 

Papatya

I always believe in miracles...
V.I.P

Özetle Mineral Makyaj Nedir?


İçeriğinde titanyum dioksit, çinko oksit, mika, magnezyum ve stearik asit gibi zararsız maddeler bulunur.
Paraben, parfüm, talk, alkol, boya, mineral yağ ve koruyucular yani kimyasal maddeler içermez.
Doğaldır.
Gözenekleri tıkamaz. Gözenekleri tıkayan zararlı maddelerden arındırılmıştır.
Kalıcılığı yüksektir.
Kapatıcılığı iyidir. İnce çizgilerin ve kusurların görünümü azaltır.
Cildi pürüzsüz gösterir ve ciltte yokmuş hissi verir.
Alerjik ciltlere uygundur, alerji yapmaz.
Güneşten koruyan ürünleri bulunur.

İçerikleri tepkimeye girmediği için bozulmaz, son kullanma tarihleri yoktur.
Gözenekleri tıkamadığı için yağlı ve problemli ciltler de rahatça kullanılabilir. Tüm cilt tiplerine uyum sağlar.


Ayşenur Yazıcı


 
Top