• Arkadaşlar, bu sıralar imgur üzerinden gösterilen resimlerle ilgili proxy sorunu var sunucu kaynaklı.. Sorunun çözümünü arıyoruz geçici bir sorun olduğunu varsayıyorum....

Modern alyans modelleri

Suskun

V.I.P
V.I.P
Alyansların güzelliği kadar bakımları da önemlidir...

ALYANS BAKIM ÖNERİLERİ

1-SAKLAMA; Mücevherlerinizi, hepsinin bir arada olduğu kutularda tutmayınız,böylece çizilmelerini önlemiş olursunuz.

2-TEMİZLİK; Altın veya gümüş parçaların temizliği için renkli taşlı ürünler bile olsa her zaman bir miktar sıvı sabun,ılık su ve yumuşak bir fırça kullanınız.Ardından güzelce durulayıp ilk görünümüne kavuşması için kurumaya bırakınız.

3-PIRLANTA ve RENKLİ TAŞLAR ÖZEL BAKIM İSTER; Bu tür parçaları yüksek ısı değişimlerinden ve düşmelerden koruyunuz.Pırlantalar çizilmez ancak kırılabilir.Alyanslar,pırlantalı yüzük ve bileklikler ya da renkli taşlı ürünler günlük kullanım için özel ilgiye ihtiyaç duyarlar.

4-BEYAZ ALTIN; 14 ayar beyaz altın has altın ile paladyum ve diğer bazı elementlerden oluşmaktadır.Alloyun son rengi gridir,ancak son görünüş rengine kavuşabilmesi için bir miktar rodyum finishi gerekmektedir.Bu beyaz renk zamanla matlaşabilir ve bu gibi durumlarda rodyumla yapılacak olan periyodik bakıma girmesi gerekir.

5-SUDAN UZAK TUTUN; Mıknatıs kilitli bilekliklerinizi oxidasyondan korumak ve iyi tutmasını sağlamak için sudan uzak tutunuz.Deri,kauçuk vb. maddelerle süslenmiş olan ürünler duştan önce çıkartılmalı ve sabun veya su ile temizlenmemelidir.

6-DERİ,LASTİK vb. MALZEMELER BULUNDURAN ÜRÜNLER; Duşta iken okside olma ihtimali yüzünden giymeyiniz ve suyla ya da sabunla temas ettirmeyiniz. 

Top