• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması için anket açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi ankete katılıma davet ediyoruz...

özelleşştiriliyoruz

kısacaben

Katılımcı
Başbakan Erdoğan yönetimi ile birlikte özelleştirilme son hız devam ederken aklıma şu soru geldi neden yerel özelleştirilmeye gidilmiyor?
Ülkemizde parasal olarak özelleştirilen alanlarda ihalelere girecek yatırımcı kıtlığımı var ülkemizdeki sayısız iş adamı varken neden özelleştirilmelerin hepsi yurt dısı bağlantılı yapılıyor. telekom arapların telsim ingizlere izmir limanı hongkonglulara araç muayene işi bile almanlara başak sigorta fransızlara adabank kuveyte iett garajı dubaiye avea lübnan petkim ermenilerin türk rakısı amerikalının TEB (Türkiye Ekonomi Bankası trajedidirki) Fransızların izocam fransızların madem devlet amacı devlet yükünü hafifletmek neden türk iş adamlarını bir araya getirip biz yükümüzü hafifletmek istiyoruz bunu dısarı satacağımıza ülkemize geri dönsün bir faydası olsun deyip ülke içinde satış yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamak yerine yabancılara satıyor. dün kıbrısın yarısıda rumlara satılarak kaptırılmamışmıydı. Bu ülkenin bir karış toprağı için can veren binlerce insana inat neden ülkemizin değerlerini üç kuruşluk para karşılığı yabancı ülkelere satıyoruz bunun mantıklı tek bir açıklaması var mı ? Biz onlardan gelen para ile refah içindemi yaşıyoruz şuan ülkece zenginmi olduk şayet olamadıksa ne mantıkla sattık. dün değilmiydi bir mayın ayıklama işi için bile yabancılara yönelen biz neden biz bize yetmemize izin vermiyoruz?
 
Top