• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Photoshopta Ateş Efekti Yapma

Paradoks ~

... Elif ...

Photoshop CS5'te Ateş Efekti Yapma


Ateş Efekti Yapma Photoshopta


Photoshopta resime alev efekti vermek için aşağıdaki adımları izleyin:

-Önce alev efekti vermek istediğimiz resmi açıyoruz.

-Image -> Adjustments -> Desaturate (Shift + Ctrl + U) yaparak açtığımız resmi siyah-beyaz yapıyoruz.

-Sonrasında da CTRL+ I: Kısayolu ile renkleri ters çevirelim.

-Renkleri ters çevirdiğimiz layeri kopyalayalım CTRL+J ardından Filter > Stilize> Find Edge filtresini uygulayalım.Sonrasında tekrardan, + I klavye kısayolu komutunu kullanarak renkleri ters çevirelim ve Blending Mode ayarlarını hard light olarak değiştirin.

-Beyaz çizgilerin kontrastını arttırmak için CTRL+J komutu ile layeri kopyalayın ve blending mode u screen olarak seçin.

-Bir tane alev efekti görseli buluyoruz ve çalıştığımız resme sürüklüyoruz.

-Alev Efektini layer kısmından tutup en üst seviyeye taşıyın ve ardından layer blending modu değiştirip screen olarak ayarlayın.

-Alev efekti görselini CTRL+ J ile kopyalayalım ve alt kısımda kalan kopyasını göz işaretine tıklayarak görünmez yapın, Yeni layer blending modunu screen olarak değiştirin

-Kopyaladığımız layeri görselimizi CTRL+ T tuşu ile istediğimiz boyuta getirip enter a basalım

-Layer üzerinde Edit> Transform> Warp kullanmak, ateş efektimizi saçlara uygun bir şekilde ayarlayalım bittikten sonra enter a basınız.

-Öncesinde kopyaladığımız layeri tekrar kopyalayıp etki alanını çoğaltın,layer blending modu tekrar screen olarak seçin.

-Görünmez olarak ayarladığımız layerimizi tekrardan görünür yapın ve layer blending modunu vivid light olarak ayarlayın

-Layerimizi uygun bir boyuta getirdikten sonra Filter> Blur> Gaussian Blur. radius seçenegini 10 kadar arttıralım bu seçim ortaya çıkan sonuca göre arttırabilir yada azaltılabilir.

-Kötü görünen yerleri brush tool ile siyaha boyayıp maskeleyelim.

-En üst kısımda renkleri tonları kontrast ve parlaklık ayarlayın. Kontrast ve parlaklık ayarları çalışmamızı daha gerçekçi gösterecektir.
 
Top