• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Ruj Sürme Teknikleri

potito

Aktif
Ruj alırken, renginden önce, besleyici olup olmadığına, koruyucu ve nemlendirici özelliği olup olmadığını dikkate alarak tercih yapmak gerekir. Ruj uygulamasında da çeşitli hususlara dikkat etmek gerekir. Profesyonel bir ruj uygulaması ancak fırça sayesinde sağlanabilmektedir. Ruj fırçası, ince ve sivrileştirilmiş kesimiyle dudak hatlarınızı belirginleştirerek görünümünü düzgünleştirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca rujun etkili biçimde yayılmasını sağlamaktadır.
Alacağınızın ruj renginin size uyup uymadığı da çok önemlidir. Cildinize uyum sağlayabilecek renkler ancak dudaklarınızı ön plana çıkarabilmektedir. Tabi ki giyeceğiniz kıyafetin rengi de rol oynayacaktır. Eğer daha ince bir dudak görünümü isteniyorsa, dudak hatlarını etrafından hafifçe fondöten geçilmeli ve dudak sınırlarınızın hemen altından dudak kalemi ile geçilmelidir. İnce görünüm için koyu renkli ve mat rujları tercih etmeniz akıllıca olacaktır.

Daha dolgun dudaklar için ise, dudak sınırınızın hemen üzerinden dudak kalemi geçerek daha sonra rujunuzu uygulamanız faydalı olacaktır. Rujun kalıcılığı için de biraz pudra işinizi görecektir. Dolgun görünmesini istediğiniz dudaklarınız için, parlak ve açık tonlardan şaşmayın.

Rujun dişlerinize bulaşmaması için de dudaklarınız arasına bir peçete koyarak bunun önüne geçebilirsiniz. Kullandığınız rujlar sıcak yaz günlerinde daha kolay bozulmaktadırlar. Bu yüzden kullanım sonrası onları buzdolabında güvenle muhafaza edebilirsiniz. Böylece ürününüzün ömrünü uzatmış ve sağlığınıza katkıda bulunmuş olursunuz.
 
Top