• Merhaba Ziyaretçi.
    "Çiçek " konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.
    Sizi, ankette oy kullanmaya davet ediyoruz...

Sağlık turizmi nedir?

Suskun

V.I.P
V.I.P
Sağlık turizmi nedir?

Sağlık turizmi; insanların sinirsel ve bedensel yorgunluklarını gidermek, çeşitli rahatsızlıklarına, fayda bulmak amacıyla katıldıkları turizm hareketleridir. Günümüzde sanayileşme ve aşırı şehirleşmenin oluşturduğu, toprak, hava, su, çevre kirlenmesi ve gürültü gibi çeşitler problemleri ile insanların belirli bir süre içinde olsa sağlıklı bir iklimde bulunarak bedeni ve zihni olarak dinlenme, temiz havanın bazı solunum yolları ve kalp rahatsızlıklarının tedavisinde şifa verici etkiye sahip olduğu bilinerek yapılan turizmdir. Kısacası hem tedavi hem de tatil ihtiyaçlarını birlikte gidermeleri doğanın tedavisinden yararlanmaları bu turizm çeşidini ortaya çıkarmıştır.Sağlık turizminin hangi tür faydaları vardır?


Sağlık turizminin faydaları şunlardır:
İnsanların sinirsel ve bedensel yorgunluklarını giderir.
Çeşitli hastalıkları tedavi eder.
Çalışanların işgücü verimliliğini arttırır.
Ekonomik nitelik taşımayan, sağlığa yararlı tabii varlıklara (orman, dağ, şifalı su kaynağı vb.) ekonomik ürün niteliği kazandırır ve bu varlıkların bulunduğu bölgelere gelir artışı sağlar.
Turistlerin yapacakları harcamalarla, sağlığa yararlı tabii varlıkların bulunduğu yörelerde gelir artışı sağlar.
Sağlık turizminin tüm yıl boyu sürdürülebilmesini sağlar.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Gelişen teknolojiler ve yenilenen tekniklerle her geçen gün insanlara umut aşılayan tıp, Türkiye’nin de hızla yol kat eden ve başarılı doktorlarla hizmet veren alanlarından biridir.

Tıp turizmi, termal turizm ve yaşlı ve engelli turizmi, Türkiye’de hizmet veren alanlardır. Pek çok alanda hem tedavi hem de uygulama yapılan hastaneler, tüm dünyadan hastaları ağırlamaktadır.


Başarılı ve eğitimli doktorlarla en yeni tedavi yöntemlerini buluşturan Türkiye, tüm sağlık ihtiyaçlarınız için imkânlarını sizlere sunuyor.

Hem sağlık adına daha iyi olanaklar bulabileceğiniz hem de keyifli zamanlar geçirebileceğiniz Türkiye, pek çok hastane ve sağlık kuruluşuyla sizlere hizmet vermek için hazır.
 

Top